Svatomartinské oslavy máme zdárně za sebou a ani letos jsme se sněhu nedočkali. To ale neznamená, že bychom kvůli tomu zapomněli na skvěle upečenou husu a láhev mladého vína. A jako vždy i tento sváteční víkend završíme procházkou po čínských e-shopech a výběrem tří tipů do pravidelné rubriky Vychytávky z Číny.

Dnes, podobně jako minulou neděli, vám naservírujeme pelmel tipů na čínské produkty. Máme tu pro vás něco pro úklid domácnosti, gadget k počítači nebo notebooku a také něco do kanceláře. Takže pojďme se rovnou na dnešní tipy podívat.

Vychytávky z Číny – naše tři tipy

Kartáč na čištění rohů a spár

Co si budeme povídat, Vánoce jsou už za dveřmi. A ještě před nimi nás čeká poměrně hektické období nakupování dárků a vánočních úklidů. Pokud jste puntičkáři a uklízíte doslova každý kout, možná se vám hodí malý pomocník z ekosystému Xiaomi. Nejde o nějaký technologický výkřik, ale o kartáč, který má kromě štětin na hlavní ploše také po bocích i další kratší štětiny a stěrku. Díky tomu se výborně hodí pro dokonalé vyčištění koupelny nebo záchodu, respektive rohů mezi podlahou a zdí. Samozřejmě za předpokladu, že jak na podlaze, tak i na zdi jsou kachličky. Kromě toho dobře poslouží i pro čištění spár a nebo vodovodních koutků, záchodové mísy a nebo plastových oken. A ani jeho cena ve slevě není vysoká a začíná na 6,04 dolaru.

Vychytávka k počítačové myši

Ti z nás, kteří pracují z domova, to jistě znají. Občas si přece jen od počítače nebo notebooku potřebujete odskočit a nechcete, aby vám myš přešla do spánkového režimu. Pro tyto případy je tu šikovná vychytávka, která se s počítačem spáruje přes USB port. Tento “Mouse Mover” pak v době vaší nepřítomnosti simuluje pohyb a klikání myší. Nelze jej detekovat jako neznámé zařízení například v aplikaci Teams a dalších komunikačních aplikacích. Gadget je kompatibilní s Windows XP/7/8/10, Mac OS, Linux, Android a Unix. Cena na Aliexpress ve slevě také není vysoká a začíná na 10,15 dolaru.

Elektrické ořezávátko

Přípravu do školy nelze zanedbávat. Proto dětem připravíme penál s pěkně naostřenými tužkami nebo pastelkami. S elektrickým ořezávátkem to jde rychle a jednoduše. Ořezávátko má tři módy ořezávání a tužkám nebo pastelkám bleskurychle vytvoří velmi ostrý, středně ostrý nebo tupý hrot. Můžeme tu ořezávat tužky s průměrem od 6 do 12 mm. Ořezávátko pohání 2000 mAh baterie, která se nabíjí přes USB kabel. Cena ve slevě na Aliexpress začíná na 17,30 dolaru.