Společnost Oppo opět zabrousila do segmentu skládacích telefonů. Po svém prvním skládacím modelu Find N z loňského roku chystá hned dva nové skládací stroje. Prvním je nástupce loňského telefonu a má jednoduchý název Oppo Find N2 a druhým je véčko Find N Flip. Pro oba skládací modely si výrobce rezervoval procesor Snapdragon 8+ Gen1, který zatím u svých telefonů ještě nepoužil. A o obou skládacích telefonech tipaři tvrdí, že dorazí ještě do konce letošního roku, respektive v prosinci/decembri.

Jak je na tom Oppo Find N2 se specifikacemi?

Na svém první skládacím telefonu Oppo pracovalo čtyři roky a teprve až pak jej představilo světu. Vývoj druhého modelu, Oppo Find N2, byl o poznání kratší, ale přesto dostane několik vylepšení. Tím prvním je jednoznačně procesor, protože u chystaného telefonu najdeme již zmíněný Snapdragon 8+ Gen1, který nahradí Snapdragon 888. Na další specifikace nyní upozorňuje známý tipař Digital Chat Station.

Dalším, ale přece jen logickým vylepšením, je operační systém Android 13 s novou verzí nadstavby ColorOS 13. Navíc Oppo už pomalu začíná na novou verzi systému a nadstavby aktualizovat své vlajkové telefony. Se systémem a procesorem se jednoznačně pojí i paměťová konfigurace telefonu Oppo Find N2. Ta má podle tipaře až 12 GB operační paměti a 256 GB interního úložiště.

Zajímavě vypadá i vnější displej telefonu, který má prý úhlopříčku 5,5 palce, je typu OLED s rozlišením 2120 ×1080 pixelů. Obnovovací frekvence dosáhne na 120 Hz. Tipař se o vnitřní skládací obrazovce nezmiňuje, ale z dřívějška víme, že vnitřní displej je typu AMOLED s technologií LTPO. Má úhlopříčku 7,1 palce a obnovovací frekvenci 120 Hz. Výrobce i u tohoto modelu opět použije čip MariSilicon X pro vylepšení fotografií a také funkci 4K Ultra Night Video pro kvalitnější video záznamy. V souvislosti s fotoaparáty tipař zmiňuje 50 MPix snímač Sony IMX890, 48 MPix širokoúhlý objektiv Sony IMX581 a 12 MPix nebo 13 MPix teleobjektiv. Pokud má tipař pravdu, můžeme se tedy těšit na zajímavý skládací telefon.