Společnost Xiaomi a její sub značka Redmi jsou celkem dost propojené a občas dokonce představují své nové produkty na jedné společné prezentační akci. To ale nebude případ vlajkových modelů řady Xiaomi 13 a telefonů série Redmi K60. Tipaři celkem logicky odhadují, že nejdříve dojde na uvedení nových telefonů Xiaomi, a to zřejmě už v tomto měsíci. A až pak uvidíme telefony značky Redmi. Zatím to vypadá, že v řadě K60 najdeme celkem tři stroje, jmenovitě Redmi K60, K60 Pro a K60 Gaming. Na trh se údajně mohou dostat na začátku příštího roku.

Co pro nás chystá model Redmi K60?

Nejvyšším modelem v řadě K60 bude herní telefon Gaming, který podle tipařů dostane procesor Snapdragon 8 Gen2. Ale ani standardní model Redmi K60 potenciální kupce nezklame. Rozhodně opět můžeme počítat s dobře vyváženým poměrem cena/výkon. Tipaři také odhadují, že výrobce u tohoto modelu použije procesor Dimensity 8200, který ale stále čeká na své uvedení. Čipset je šitý přímo na míru telefonům střední třídy, což standardní model Redmi K60 jednoznačně je.

Ani foto výbava telefonu Redmi K60 zřejmě nebude k zahození. Tipaři totiž avizují primární 48 MPix senzor hlavního fotoaparátu s podporou optické stabilizace obrazu. Kromě toho zmiňují i plochý AMOLED displej s obnovovací frekvencí 120 Hz a údajně i rozlišením QHD+, což by bylo velké vylepšení.

Dobře vypadá i kapacita baterie, která dosáhne na 5500 mAh a má podporu rychlého kabelového nabíjení s výkonem 67 W a nemělo by chybět ani 30 W bezdrátové nabíjení. A to považujeme také za výrazný upgrade. Samozřejmostí pak je nejnovější operační systém Android 13 s nadstavbou MIUI. Není ale zatím jasné, zda uživatelské rozhraní bude ve verzi MIUI 13 a nebo MIUI 14. Můžeme počítat i s tím, že některé z chystaných telefonů řady K60 půjdou na globální trhy jako telefony Poco. Každopádně výrobce zatím žádnou z těchto specifikací nepotvrdil, takže je berme s rezervou.