Společnost Samsung u svých vlajkových telefonů řady Galaxy S až doposud používala dva typy procesorů. Na některé trhy posílala telefony se svým vlastním čipsetem Exynyos a na jiné naopak s procesorem Snapdragon společnosti Qualcomm. To se ovšem příliš nelíbilo těm uživatelům, kteří byli tak trochu odkázáni na čipset Exynos. Stejně tak tomu bylo i letos u modelů Galaxy S22. Na trh v Číně a ve Spojených státech šly telefony s procesorem Snapdragon a v Evropě jsme dostali telefony Galaxy S22 s procesorem Exynos. Ovšem letos v létě se na síti objevila zpráva, že řada Samsung Galaxy S23 půjde na všechny trhy jen s procesory Snapdragon.

Radost evropských uživatelů ale neměla dlouhého trvání. Po pár týdnech tipaři původní zvěst odvolávali. Opět tvrdili, že řada Samsung Galaxy S23 přece jen použije jak čipset Exynos, tak i Snapdragon 8 Gen2. A tvrdili to ještě na začátku tohoto měsíce, kdy testy Geekbench prošel model Galaxy S23 Plus s čipsetem společnosti Qualcomm. Prý se jedná o verzi, která je určená pro americké trhy. Ovšem tentokrát nám stačily jen tři dny, aby se zas vše změnilo.

Řada Samsung Galaxy S23 se Snapdragonem na všech trzích

Na Twitteru totiž najdeme krátkou zprávu tipaře Ice Universe, ve které říká: “Nashledanou Exynosi. Tohle je nejlepší novinka tohoto týdne.” A pod zprávou je screen vyjádření finančního ředitele společnosti Qualcomm, pana Akashe Palkhiwala. Když se zmiňoval o finančních výsledcích Qualcommu za čtvrtý kvartál letošního roku, zmínil, že v prvním čtvrtletí příštího roku očekává další nárůst zisků. Zejména pak v měsíci březnu/marci.

Zdůvodnil to tím, že na trh bude uvedena řada Samsung Galaxy S23, kterou výhradně pohání procesory Snapdragon. Dodal, že zisk z prodejů telefonů Galaxy S22 dosáhl na 75 % a s příchodem jejich nástupců na globální trhy bude poměrně vyšší. Navíc také potvrdil, že Qualcomm uzavřel se Samsungem novou víceletou smlouvu na používání procesorů Qualcomm u prémiových telefonů Samsung po celém světě. Z toho tedy tipaři odvozují, že  telefony Galaxy S23 skutečně dostane jen procesory Snapdragon. Inu, uvidíme.