Také společnost Oppo letos ještě neřekla své poslední slovo. Už nějakou dobu se proslýchá, že zřejmě ještě v tomto měsíci představí na čínském trhu nové telefony ze své produktové řady Reno. Tentokrát jde o telefony Reno 9, které nahradí modely Reno 8. Ty se na globální trhy sice dostaly až letos v září/septembri, ale jde o populární modely, takže je patrně čas na změnu. A tipaři už se pomalu o telefony série Reno 9 začínají zajímat. Nedávno si tak trochu posvítili na standardní model Reno 9 a nyní pro změnu na nejvyšší model Oppo Reno 9 Pro Plus.

Odhadované specifikace telefonu Oppo Reno 9 Pro Plus

U standardního modelu Reno 9 tipaři očekávají lehce postarší procesor Snapdragon 778G. Pokud je to tedy pravda je použití čipsetu Snapdragonu 778G pro řadu Reno 9 výrazným downgradem. U Pro verze ale tipaři avizují čipset Dimensity 8200 a Oppo Reno 9 Pro Plus míří ještě výš. Pro něj si prý výrobce zarezervoval prémiový Snapdragon 8+ Gen1. Kromě typu procesoru ale tipaři odhadují i další specifikace.

Displej telefonu Oppo Reno 9 Pro Plus má prý zakřivené boční hrany a jde o OLED panel. Jeho úhlopříčka má 6,7 palce a ve středu horní části obrazovky je “díra” pro přední kameru. Rozlišení displeje dosáhlo na 2412 × 1080 pixelů a obnovovací frekvence na 120 Hz. Snímač otisků prstů je integrovaný do obrazovky. Rám telefonu je kovový.

A jak je na tom model Pro Plus s baterií? I to tipaři zmiňují s tím, že akumulátor má kapacitu 4700 mAh a podporuje rychlé nabíjení s výkonem 80 W. Ve foto výbavě prý najdeme přední kameru s rozlišením 32 MPix. Primární senzor hlavního fotoaparátu má údajně 50 MPix a jde o snímač Sony IMX890 s velikostí 1/1,56 palce. Výrobce přidá i jednotku Oppo Mari Silicon NPU pro kvalitní fotografie focené za špatných světelných podmínek. Počkejme ale, až tyto specifikace Oppo potvrdí.