Konec tohoto týdne je vyloženě podzimní a chladný. Ani nižší teploty možná neodradily skalní příznivce turistiky, kteří vyrazili před obědem na procházku. A po obědě je tu čas na odpočinek před pracovním týdnem, který vám jako každou neděli zpříjemní naše rubrika Vychytávky z Číny.

Minulou neděli jsme se zaměřili na produkty společnosti Xiaomi, které jsou tak trochu kuriózní. Ovšem dnešní Vychytávky z Číny nabízí tři tipy na praktické gadgety a jako vždy jsme u nich hledali nižší ceny ve slevových akcích.

Vychytávky z Číny – naše tři tipy

Elektrický ohřívač s ventilátorem

Ceny elektřiny jsou sice astronomické, ale zima už klepe na dveře. Možná proto šetříte, ale přece jen si chcete na chvíli přitopit například v ložnici. Máme tu pro tyto případy připravený malý elektrický ohřívač s ventilátorem. Výrobce navíc tvrdí, že je i energeticky úsporný, ale přesto výkonný. Upozorňuje i na jeho tichý chod a tři režimy s uživatelsky nastavitelným ohřevem. Ohřívač má také celkem zajímavý design, takže hezky zapadne do každého interiéru. Jeho cena ve slevě spadla na 44,62 dolaru.

Solární robotická hračka

Solární robotické hračky pro děti si v poslední době získaly velkou oblibu. Některé hračky už přímo poskládal výrobce a jiné si děti musí poskládat samy. Obě verze těchto hraček ale mají jedno společné. Tím je malý solární panel, který hračku nabije a díky tomu se hračka pohybuje. Dnes jsme na čínských e-shopech našli solárního lučního koníka. Je to sice jen jednoduchá hračka, ale jistě udělá spoustu radosti. Navíc i cena na Aliexpress je velmi nízká a ve slevě spadla na 3,16 dolaru.

Parní žehlička Xiaomi

Poslední dnešní tip je z portfolia společnosti Xiaomi a jde o malou parní žehličku. Je to zajímavý a praktický produkt, kterým rychle přežehlíme pomačkané oblečení. Například košili nebo šaty stačí jen pověsit na ramínko, zahřát žehličku a během několik sekund žehlíme. Žehlička má odnímatelnou nádržku na vodu, ve které se voda ohřeje během 30 sekund na 130°C a po stisknutí tlačítka z žehličky vychází pára. Při použití nástavce s kartáčem snadno odstraníme žmolky z vlněného oblečení nebo kabátů. Ve slevě přijde tato parní žehlička na 36,61 dolaru.