Konec roku se blíží a s ním vrcholí i přípravy vlajkových telefonů pro příští rok. Pracují na nich všichni etablovaní výrobci a valná většina z nich chce použít nový vlajkový procesor Snapdragon 8 Gen2. Na jeho uvedení dojde už brzy, takže se nemůžeme divit, že některé z telefonů, které pohání už procházejí benchmarkovými testy. A ano, v této chvíli myslíme na telefony společnosti Samsung. V minulém měsíci totiž prošel testy Geekbench model Galaxy S23 a nyní i model Samsung Galaxy S23 Plus.

Co potvrdily testy u telefonu Samsung Galaxy S23 Plus?

I když tipaři tvrdí, že modely Samsung Galaxy S23 Plus a Galaxy S23 nedostanou nějaké výrazné upgrady ve srovnání s modely řady Galaxy S22, jedno vylepšení přece jen slibují. Telefony dostanou nový procesor. Čipset Snapdragon 8 Gen1 tedy nahradí zbrusu nový Snapdragon 8 Gen2. Ovšem i tady najdeme jeden malý háček. Telefony s procesorem Snapdragon se zřejmě dostanou jen na některé trhy a na ty ostatní je Samsung pošle s vlastním čipsetem Exynos. Sice se spekulovalo o tom, že u nové vlajkové řady Samsung od Exynosu upustí, ale zdá se, že to byl jen planý poplach.

Proto tedy telefon Samsung Galaxy S23 Plus, který právě prošel Geekbench, je zřejmě verzí pro americký trh. Testovaný model má totiž kódové označení SM-S916U a podle výpisu jej pohání procesor Snapdragon 8 Gen2. A jak víme, Samsung si vždy procesory Qualcomm rezervoval pro americký trh. Z výpisu dále plyne, že procesor má označení Kalama, architekturu tří clusterů s rozložením jader 1/3/4 a maximální takt je 3,36 GHz.

Procesor při testech doplnilo 8 GB operační paměti a systém Android 13. V Single-core testu telefon Samsung Galaxy S23 Plus nasbíral 1485 bodů a ve více jádrovém testu pak 4844 body. Pokud bychom výsledky srovnali s procesorem Snapdragon 8+ Gen1, který má skóre 1333 a 4211 bodů, vidíme zlepšení výkonu o zhruba 14 % a 9 %. Co se dalších parametrů týče, jak již bylo řečeno, žádné závratné změny nečekejme. Tipaři počítají s Dynamic AMOLED displejem s rozlišením FullHD+, obnovovací frekvencí 120 Hz a úhlopříčkou 6,6 palce. Obrazovku chrání sklo Gorilla Glass Victus+. Baterie má prý kapacitu 4500 mAh a údajně podporuje rychlé nabíjení s výkonem 45 W. Ve foto výbavě najdeme hlavní fotoaparát s 50 MPix, 12 MPix a 10 MPix senzory a přední 12 MPix kameru.