Znovu si připomeneme, že značka Redmi nedávno představila na čínském trhu telefony řady Note 12. Zatím se prodávají jen tam, ale i my, globální fanoušci, se na některé z nich už můžeme pomalu těšit. Výrobce je totiž pošle i za hranice Číny. Je dokonce možné, že na některých vybraných globálních trzích se objeví ještě těsně před koncem letošního roku.

Včera tipaři hlásili, že globální verze modelu Redmi Note 12 Pro Plus prošla americkou certifikací FCC. Výpis potvrdil ale jen něco málo specifikací, jako je nadstavba MIUI 14, podpora 5G sítí, baterie s kapacitou 5000 mAh a podpora dvoupásmové Wi-Fi. Je také možné, že další specifikace budou u globální verze stejné, jako u té čínské. Tipaři také odhadují, že tento telefon půjde na indický trh s obchodním názvem Xiaomi 12i HyperCharge.

Redmi Note 12 půjde v Indii na trh pod značkou Poco

I u modelu Redmi Note 12 je prý pravděpodobné, že na globální trhy půjde s jiným obchodním názvem. Například na indickém trhu se tento telefon může prodávat pod značkou Poco. Ostatně na to na Twitteru upozorňuje i tipař Simranpal Singh. V indické certifikační databázi BIS totiž našel Poco telefon s kódovým označením 22111317PI. A od toho se odvíjí úvaha, že jde o telefon Redmi Note 12, který má v Číně kódové označení 22101317C a interní označení M17.

Indická verze s kódovým označením 22111317PI má stejné interní označení, tedy M17. A z kódu navíc ještě plyne, že model Note 12, případně Poco telefon, bude na indickém trhu debutovat ještě v tomto měsíci. Jeho obchodní název by mohl být Poco M5 5G. A pokud Poco nějak výrazně nezmění specifikace, můžeme čekat AMOLED displej s úhlopříčkou 6,67 palce, rozlišením 2400 × 1080 pixelů a obnovovací frekvencí 120 Hz. Dále pak procesor Snapdragon 4 Gen1, baterii s kapacitou 5000 mAh a podporou 33 W nabíjení a nebo hlavní fotoaparát s 48 MPix a 2 MPix snímači. Ale počkejme, až výrobce výše uvedené potvrdí.