Značka iQOO minulý měsíc představila na čínském trhu telefon Neo 7 s procesorem Dimensity 9000 Plus. Asi není třeba dodávat, že si okamžitě získal přízeň fanoušků značky a jde doslova na dračku. Jednou z jeho deviz je totiž velmi dobrý poměr cena/výkon. Ovšem krátce po jeho vydání se na síti objevila zpráva, že v přípravách je i model iQOO Neo 7 SE, který má některé parametry stejné jako původní model, ale přece jen k nějakým změnám dojde. Víme i to, že se tento chystaný stroj vydá i na globální trhy, a to primárně do Indie. Tam může být uvedený v prosinci/decembri společně s modely série iQOO 11.

Je pravda, že některé specifikace telefonu iQOO Neo 7 SE už tipaři odhadovali. Kromě jiného spekulovali i o použitém procesoru. Vzhledem k tomu, že jde o globální model, nepočítali s vlajkovým čipsetem Dimensity 9000 Plus. Spíš se přikláněli k nějakému procesoru Snapdragon ze série 8, konkrétně k Snapdragonu 8+ Gen1. Nyní ale zavrhují i tento čipset. Alespoň podle informací na stránkách MySmartPrice, které zveřejnily ve spolupráci s tipařem Digital Chat Station.

Odhadované specifikace modelu iQOO Neo 7 SE

Jaký čipset tedy pohání telefon iQOO Neo 7 SE? Nově se spekuluje o Dimensity 1080, který ale MediaTek zatím nepředstavil. Víme ale, že procesor má jedno hlavní jádro Cortex-X2 s taktem 3,1 GHz a to má i prémiový Dimensity 9000. Proto bude chystaný telefon o něco méně výkonnější než původní Neo 7. Na oficiální uvedení Dimensity 1080 prý dojde 9. listopadu/novembra společně s vlajkovým Dimensity 9200.

K dalším parametrům chystaného telefonu podle tipařů patří i 6,78 palcový AMOLED displej s obnovovací frekvencí 120 Hz a rozlišením 2400 × 1080 pixelů. V rámci operační paměti prý najdeme dvě verze s 8 GB a 12 GB. Hlavní fotoaparát dostane primární 50 MPix senzor s podporou OIS a neměla by chybět ani baterie s kapacitou 5000 mAh a podporou rychlého nabíjení s výkonem 120 W.