Značka Redmi těsně před koncem minulého měsíce představila tři telefony řady Note 12 a s nimi i model Redmi Note 12 Explorer Edition. Je pravděpodobné, že posledně jmenovaný telefon je připravený jen pro čínský trh, ale ostatní modely mají velkou šanci i na globální uvedení. Není zatím jasné kdy se tam dostanou a zda budou mít stejný obchodní název. Ovšem zdá se, že se na tuto cestu za hranice Číny právě chystá model Redmi Note 12 Pro Plus.

Tipaři před pár dny avizovali, že model Redmi Note 12 Pro Plus se na globální trhy už připravuje, protože jej viděli v certifikační databázi FCC a také v databázi IMEI. Dokonce naznačovali i to, že na indickém trhu jej Xiaomi bude prodávat pod obchodním názvem Xiaomi 12i HyperCharge. Ovšem ke změně specifikací zřejmě nedojde, protože jak čínská, tak i indická verze má stejné interní označení “Ruby”. A podle americké certifikace FCC má Xiaomi Note 12 Pro Plus kódové označení 22101316UG.

Jak je na tom globální Xiaomi Note 12 Pro Plus podle FCC?

Informaci o tom, co o telefonu prozradila americká certifikace FCC sdílí na Twitteru tipař Simranpal Singh. Z výpisu je zřejmé, že telefon Redmi Note 12 Pro Plus běží na nadstavbě MIUI 14. Je tedy možné, že uživatelské rozhraní je už postavené na operačním systému Android 13. Kromě toho se zde dočteme, že telefon podporuje 5G sítě v pásmech n5, n7, n38, n41, n66, n77 a n78. Certifikace dále potvrdila i baterii s kapacitou 5000 mAh a podporu dvoupásmové Wi-Fi. Kdy se ale telefon dostane na globální trhy z výpisu nezjistíme, ale patrně se tak stane na začátku příštího roku. Ovšem tipaři nevylučují, že na některých vybraných trzích se telefon objeví ještě těsně před koncem letošního roku.

Pokud se tedy specifikace globální verze modelu Xiaomi Note 12 Pro Plus nezmění, můžeme očekávat 6,67 palcový OLED displej s rozlišením 2400 ×1080 pixelů a obnovovací frekvencí 30/60/90/120 Hz. Vzorkovací frekvence je 240 Hz a nechybí podpora barevného gamutu DCI-P3, HDR10+ a Dolby Vision. Dále také procesor Dimensity 1080 s několika paměťovými verzemi. Nemělo by chybět ani rychlé nabíjení s výkonem 120 W a hlavní fotoaparát s primárním 200 MPix senzorem. Musíme jen počkat na to, až výrobce potvrdí zda a kdy se telefon dostane na globální trhy.