Společnost LG Electronics (LG) byla opět oceněna za vynikající produktový design. V soutěži International Design Excellence Awards (IDEA) 2022 získala celkem 13 ocenění, a to včetně toho zlatého. Soutěž IDEA, kterou každoročně pořádá Industrial Designers Society of America (IDSA), oceňuje výjimečné úspěchy v oblasti průmyslového designu.

Mezinárodní soutěž IDEA je považovaná za prestižní program udělování designových cen. Spolu s cenami iF Design Award a Red Dot Design Award spadají pod prestižní americkou společnost IDSA. V rámci letošního ročníku získala společnost LG 13 ocenění, včetně jedné z hlavních cen za design.

LG získalo

LG OLED Objet Collection Posé, která je součástí nedávno představené řady lifestylových televizorů, získala prestižní zlaté ocenění v soutěži IDEA. Tento televizor, který připomíná špičkový nábytek nebo umělecký objekt. Dokáže svým elegantním designem obohatit jakýkoli prostor, a zároveň přináší nezapomenutelné zážitky prostřednictvím nejnovějších technologií LG OLED.

Na rozdíl od běžných televizorů, které jsou určené k montáži na stěnu nebo na konzoli či instalaci na stůl, lze televizor Posé díky štíhlému čtyřnohému stojanu umístit téměř kamkoli v domácnosti. Po přepnutí do režimu Galerie se televizor promění v nádherné samosvítící plátno, díky kterému se z každé domácnosti stane galerie plná vystavených uměleckých děl.

Televizor LG OLED Objet Collection Posé získal na začátku letošního roku také ocenění Best of the Best v soutěži Red Dot Design Award 2022. Ocenění získal i televizor Easel z řady LG OLED Objet Collection, který obdržel první cenu v soutěži iF Design Award 2022.

LG získalo

Mezi další vítěze na veletrhu IDEA 2022 patří prémiové kuchyňské produkty, řada chladniček LG InstaView™ Side-by-Side a nadstavbová mikrovlnná trouba LG STUDIO, které získaly bronzové ceny za propracovaný a estetický design. V letošním ročníku soutěže byly oceněné také následující výrobky LG:

LG získalo další ceny za design z konference IDEA

  • LG tiiun
  • LG PuriCare AeroTower
  • LG Refrigerator Objet Collection Series
  • LG Washer and Dryer Pair
  • LG STUDIO 36” InstaView™ French-Door Refrigerator
  • LG STUDIO Oven Range Series
  • LG STUDIO Wall Oven Series
  • LG 1 Way Cassette Air Conditioner
  • LG Residential Ventilation Solution (ERV)
  • LG Self Ordering Kiosk

Nadále se budeme snažit o inovace nových i stávajících designů. Neustále pracujeme na propojení špičkové technologie a estetického cítění, abychom i v budoucnu poskytovali vysoce kvalitní a designový zážitek z našich produktů do domácnosti,“ uvedl Lee Chul-bae, vedoucí centra Life Innovation Design společnosti LG Electronics.