Značka iQOO má ve svém portfoliu řadu Neo, kterou si její fanoušci oblíbili. Telefony totiž mají atraktivní design, slušné specifikace a vlastně ani jejich cena nebývá přemrštěná. Totéž platí i pro model Neo 7, který nedávno debutoval na čínském trhu a nyní se chlubí velmi slušnými prodeji. Ovšem proslýchá se, že v přípravách je i model iQOO Neo 7 SE. Ten se s největší pravděpodobností chystá na indický trh, protože se o něm zmiňuje indický tipař Paras Guglani.

Odhadované specifikace telefonu iQOO Neo 7 SE

Tipař na Twitteru zveřejnil stručný souhrn specifikací chystaného telefonu iQOO Neo 7 SE. Podle nich se zdá, že jsou téměř identické jako u modelu Neo 7. Snad jedinou změnou je použití procesoru Snapdragon z řady 8, místo původního Dimensity 9000 Plus. A pokud specifikace navíc srovnáme s modelem iQOO Neo 6 SE vidíme, že došlo k několika vylepšením.

Tipař avizuje, že model iQOO Neo 7 SE má AMOLED displej s obnovovací frekvencí 120 Hz. Velikost obrazovky ani rozlišení neuvádí, ale předpokládáme, že úhlopříčka bude 6,78 palce a rozlišení 2400 × 1080 pixelů. Tedy stejně jako u původního Neo 7. Dále tipař zmiňuje procesor Snapdragon řady 8 spárovaný s 8 GB a 12 GB operační paměti. O jaký konkrétní čipset se jedná můžeme jen odhadovat, ale klidně to může být Snapdragon 8+ Gen1.

Jedním z parametrů, které model Neo 7 SE prý má je i baterie s kapacitou 5000 mAh. U ní tipař očekává podporu rychlého nabíjení s výkonem 120 W. Což je opět stejné jako u nedávno uvedeného modelu Neo 7. A ve srovnání s modelem Neo 6 SE je to vylepšení, protože tento telefon má 4700 mAh akumulátor s podporou 80 W nabíjení. Tím posledním, na co tipař upozorňuje, je primární 50 MPix senzor hlavního fotoaparátu, který podporuje OIS. Hlavní kamera pak je zřejmě trojitá. Z výše uvedeného je tedy pravděpodobné, že čínská verze Neo 7 půjde na indický trh jako iQOO Neo 7 SE. Výrobce ale zatím nic z toho nepotvrdil.