Také společnost Xiaomi se připravuje na příchod vlajkového procesoru Snapdragon 8 Gen2 a rezervuje si jej pro své telefony řady Xiaomi 13. U nich tipaři odhadují, že je výrobce uvede letos dřív než loni, a to dost možná krátce po představení vlajkového čipsetu. Ten bude debutovat už v průběhu příštího měsíce. Proto zřejmě v dohledné době půjdou na trh modely Xiaomi 13 a 13 Pro. Ovšem nyní se v databázi IMEI objevil i model Xiaomi 13 Lite.

Odhadované specifikace Xiaomi 13 Lite

O tom, že je model Xiaomi 13 Lite zalistovaný v databázi IMEI se dozvíme na stránkách Pricebaba. Navíc zde najdeme i další zajímavosti o tomto chystaném modelu. Začneme tím, že odlehčený model řady Xiaomi 13 figuruje v databází s kódovým označením 2210129SG. Písmeno G na konci označení dává tušit, že jde o globální verzi. Je tedy jasné, že čínská verze telefonu už existuje. Podle tipařů jde o v minulém měsíci představený model Xiaomi Civi 2.

Potvrzení v databázi IMEI, že Xiaomi 13 Lite je skutečně přeznačená globální verze telefonu Civi 2 ale nenajdeme. Databáze totiž specifikace neuvádí a v podstatě jen potvrdil, že tento telefon existuje. Každopádně tipaři očekávají, že parametry čínské a globální verze se příliš lišit nebudou. Určitou zajímavostí je i to, že stejné kódové označení má i telefon Xiaomi 12 Lite 5G NE. I o něm ale tipaři tvrdili, že je to globální verze modelu Civi 2. Je proto možné, že telefon půjde na některé globální trhy jako Xiaomi 13 Lite a na jiné jako 12 Xiaomi Lite 5G NE.

Ale ať už dopadne jakkoli, podívejme se na jeho očekávané specifikace. Telefony série Civi jsou jak designem, tak i parametry zaměřené na ženy a ne jinak je na tom i model Civi 2. Má 6,55 palcový AMOLED displej s obnovovací frekvencí 120 Hz a FullHD+ rozlišením Pohání jej procesor Snapdragon 7 Gen1 s až 12 GB operační paměti a až 256 GB interního úložiště. Jeho hlavním tahákem je foto výbava, proto zde najdeme přední duální kameru se dvěma 32 MPix senzory a trojitý hlavní fotoaparát s 50 MPix, 20 MPix a 2 MPix snímači. Baterie má kapacitu 4500 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 67 W. Tipaři v této chvíli odhadují, že stejné specifikace dostane i globální model Xiaomi 13 Lite.