Společnost Motorola nás loni překvapila tím, že předběhla všechny výrobce chytrých telefonů a jako první uvedla model s vlajkovým procesorem Snapdragon 8 Gen1. Šlo o telefon Moto Edge X30, který debutoval na čínském trhu krátce po uvedení čipsetu. Zda se jí povede urvat prvenství i letos nevíme, ale je jisté, že model Moto X40 bude opravdu jedním z prvních telefonů s chystaným procesorem Snapdragon 8 Gen2.

To, že je telefon Moto X40 v přípravách naznačovali před pár dny i tipaři, kteří odhadovali některé z jeho specifikací. A také i šéf mobilní divize Lenovo Group, pod kterou Motorola spadá, potvrdil, že na tomto modelu pracují. A dalším důkazem, že se telefon chystá na trh je i čínská certifikace Tenaa, kterou Moto X40 už prošel. Certifikace ale v této chvíli nepotvrdila jeho obchodní název, ale jen kódové označení XT2301-5. Ovšem snímky, které jsou součástí certifikačního výpisu naznačují, že jde opravdu o prémiový telefon.

Hlavní specifikace modelu Moto X40

Podle snímku čelního panelu je telefon Moto X40 zakřivený po všech čtyřech hranách, což je puncem high-endového stroje. Na zadním panelu, v levém horním rohu, leží čtvercový modul hlavního fotoaparátu, který celkem výrazně vystupuje na úroveň zad. Jsou v něm tři snímače a LED blesk. Uprostřed zad je logo Motoroly. Podrobnosti o displeji Tenaa zatím nezveřejnila, ale díky tipařům víme, že jde o OLED panel s úhlopříčkou 6,67 palce, rozlišením 2400 × 1080 pixelů a s integrovaným snímačem otisků. Tipaři odhadují, že obnovovací frekvence dosáhne na 144 Hz, ale nevylučují ani frekvenci 165 Hz.

Výpis Tenaa uvádí, že Moto X40 pohání osmi jádrový procesor s maximálním taktem 3,0 GHz a může tedy jít právě o Snapdragon 8 Gen2. Na čínský trh půjdou paměťové verze s 8/12/18 GB operační paměti LPDDR5x a 128/256/512 GB interního úložiště. Certifikace 3C zase potvrdila rychlé nabíjení s výkonem 68 W. Je dále pravděpodobné, že telefon dostane baterii s kapacitou 5000 mAh. Co se týče foto výbavy, tak tady jen spekulujeme, protože Tenaa o fotoaparátech nemluví. Tipaři ale odhadují, že přední kamera má 60 MPix, tedy stejně jako loňský model. Dále prý hlavní fotoaparát tvoří dva 50 MPix snímače a jeden snímač s rozlišením 12 MPix. Očekáváme, že Motorola už brzy začne s propagací modelu Moto X40 a snad něco z výše uvedeného potvrdí.