Společnost Xiaomi, respektive její sub značka Redmi, dnes v Číně představí nové telefony řady Redmi Note 12. Fanoušci se na ně už těší, protože tyto modely vždy vynikají velmi dobrým poměrem cena/výkon. Ovšem při tom všem těšení tak trochu zaniklo, že společně s telefony dojde i na uvedení nového notebooku Xiaomi Book Air 13. Jde o další laptop ze série Air a podle hlavních specifikací to vypadá, že je to nejtenčí a nejlehčí notebook této značky.

Hlavní parametry Xiaomi Book Air 13

A protože do uvedení telefonů Redmi Note 12 a notebooku Xiaomi Book Air 13 přece jen ještě pár hodin zbývá, podíváme se, co nový laptop nabídne. Tím hlavním je displej, který, jak plyne z názvu, má úhlopříčku 13,3 palce. Je typu OLED, je dotykový a přiřadí tak nový laptop mezi prémiová zařízení. Rozlišení obrazovky je 2880 × 1800 pixelů a poměr stran je 16:10.

Panel podporuje obnovovací frekvenci 60 Hz a jeho součástí je i kamera se zatím neznámým rozlišením. Na postu procesoru pak najdeme čipset Intel Core U 12. generace. Vzhledem k tomu, že notebook Xiaomi Book Air 13 půjde na trh ver dvou verzích, jedna z nich dostane čipset Core i5-1230U, druhá pak Core i7-1250U. Oba procesory jsou v podstatě stejné a liší se jen v taktovací frekvenci. V případě obou verzí procesory doplní 16 GB operační paměti LPDDR5 a 512 GB interního úložiště.

Jak už jsme zmínili, nový notebook je tím nejtenčím a nejlehčím z celé série Air. Jeho tloušťka totiž dosáhla jen na 12 mm a hmotnost na 1,2 kg. I při těchto subtilních rozměrech zde najdeme plnohodnotnou klávesnici, baterii s kapacitou 58,3 Wh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 65 W. Chystanému laptopu nechybí ani podpora Bluetooth 5.2, dva porty Thunderbolt, port USB-C a připojení Wi-Fi 6E. Notebook má i snímač otisků prstů a zřejmě poběží na systému Windows 11. Cenu ale zatím neznáme.