Značka Vivo nás letos ohromila telefony ze své produktové řady X80. Konkrétně jsou to modely X80 a X80 Pro a tipaři předpokládali, že k nim do party výrobce přidá i model X80 Pro Plus. Ten je ale údajně zrušen a Vivo rovnou přechází na telefony Vivo X90. Na síť už nějakou dobu prosakují zvěsti o jednotlivých modelech z této série a někteří z tipařů dokonce spekulují, že na jejich uvedení dojde ještě do konce roku, a to nejspíš v prosinci/decembri.

Proslýchá se, že zrušený model X80 Pro Plus nahradí vlajková loď v podobě modelu Vivo X90 Pro Plus. Samozřejmě nás výrobce neochudí ani o modely X90 a X90 Pro. U nejvyššího modelu tipaři očekávají procesor Snapdragon 8 Gen2, model X90 Pro zřejmě dostane čipset Snapdragon 8+ Gen1. A podle čerstvých informací, které společně s tipařem Digital Chat Station sdílí stránky TechGoing na tom ani standardní model Vivo X90 nebude špatně.

 

Jaký procesor se chystá pro model Vivo X90?

Tipař uvádí, že výrobce má v plánu u standardního modelu Vivo X90 použít procesor společnosti MediaTek, konkrétně Dimensity 9200. Na jeho uvedení teprve dojde v příštím měsíci a půjde o prémiový čipset. Procesor má osm jader a je postavený na 4nm výrobní technologii TSMC. Jeho hlavní devizou je jádro Coretx-X3 a nová grafika Immortalis G715. Bude zřejmě srovnatelný s procesorem Snapdragon 8 Gen2, ale určitě bude cenově dostupnější. A to se odrazí i ve výsledné ceně telefonu, který jej bude používat.

Co se dalších specifikací telefonu Vivo X90 týče, tak podle tipařů můžeme čekat i dvoučlánkovou baterii s celkovou kapacitou 4700 mAh a rychlé nabíjení s výkonem 120 W. To je celkem zajímavé vylepšení ve srovnání s modelem X80. AMOLED displej má podle tipaře rozlišení 1,5K, což znamená 2880 × 1220 pixelů. Do obrazovky je prý integrovaný i snímač otisků. Zajímavostí je i to, že by neměla chybě i určitá odolnost proti vodě a prachu, dále ISP čip Vivo V2 pro fotoaparáty a nebo optika z dílen společnosti Zeiss. A v neposlední řadě tipaři očekávají i operační systém Android 13 s nadstavbou FunTouch OS 13.