Společnost Huawei sice hodně utrpěla americkými sankcemi, ale stále žije. Na čínském trhu se jí daří, vydává zde pořád nové telefony a nerozpakuje se ani s produkcí skládacích modelů. A pokud hovoříme o skládacích telefonech, všem jistě okamžitě naskočí jejich modely řady Pocket. Poslední véčkový Pocket telefon Huawei představil loni na konci roku. Telefon má atraktivní design a Snapdragon 888, ovšem jen s podporou 4G sítí. Letos v létě se na síti objevila zpráva, že v přípravách je další véčkový model. Jeho design je velmi podobný tomu, jaký měl i Huawei P50 Pocket a dokonce má i certifikaci Tenaa. Nyní se tento nový stroj chystá na představovačku. Má název Huawei Pocket S a v této chvíli jej najdeme už ve stavu předběžných objednávek.

Co zatím o skládacím modelu Huawei Pocket S víme

Huawei hodlá nový skládací telefon představit 2. listopadu/novembra, kde jinde než v Číně. Huawei Pocket S je druhý skládací véčkový telefon společnosti Huawei a už nyní je zalistovaný u některých velkých čínských prodejců. Najdeme jej například na stránkách JD.com a případní zájemci si telefon už nyní můžou rezervovat. Cenu telefonu ale prodejci v této chvíli neuvádějí.

Dá se říci, že v utajení je i valná většina specifikací, protože na stránkách prodejců se o nich mnoho nedozvíme. Vzhled chystaného véčka je v podstatě stejný jako u loňského modelu a tipaři se domnívají, že k nějaké radikální změně parametrů také nedojde. Snad jedinou změnou je výměna procesoru. Jak jsme už zmínili, loňský Huawei P50 Pocket pohání Snapdragon 888 4G a Huawei Pocket S prý dostane Snapdragon 778G 4G. Takže ani v tomto případě nemůžeme počítat s podporou 5G sítí.

Z výpisu Tenaa zjistíme, že véčkový telefon má baterii s kapacitou 4260 mAh a 40 W nabíjením, což je na skládací véčkový telefon celkem dost. Tipaři dále hovoří i o vnitřním OLED displeji s obnovovací frekvencí 120 Hz a operačním systému HarmonyOS 3. Dále je pravděpodobné, že výrobce vybaví telefon také vlastní technologií XMage pro lepší foto výstupy. A asi tím posledním, co je o novém véčkovém modelu známo je, že na trh půjde v několika barevných variantách, jako je zelená, žlutá, modrá, růžová a fialová.