Značka Redmi už pilně pracuje na nových telefonech ze své produktové řady K. Podobně jako letos můžeme očekávat několik modelů s velmi dobře vyladěným poměrem cena/výkon a tipaři už pomalu odhalují některé specifikace telefonů Redmi K60. Naznačují i to, že v sérii opět nebude chybět ani herní model. Ten se stane nástupcem herního telefonu Redmi K50 Gaming, který na začátku letošního roku debutoval jako úplně první model z celé řady. Proto se dnes podíváme, co můžeme čekat od jeho nástupce, telefonu Redmi K60 Gaming.

Redmi K60 Gaming nás zřejmě překvapí

Na herní telefon Redmi K60 Gaming se nyní podíváme úplně poprvé, a to díky stránkám Xiaomiui. Ty totiž zveřejnily informaci, že se v databázi IMEI objevil nový telefon s modelovým označením “M10” a kódovým označením 23011310C. Jde údajně právě o chystaný herní stroj z řady K60. Ovšem prý nás u tohoto chystaného telefonu čeká překvapení, které tipaři vydedukovali z jeho kódového označení.

Víme, že herní stroj Redmi K50 se prodával nejen v Číně, ale dostal se i na globální trhy, i když zde se prodával přeznačený jako Poco F4 GT. Nyní to ale vypadá, že Redmi K60 Gaming půjde do prodeje jen na čínském trhu. Podle kódového označení dojde na uvedení v lednu/januári příštího roku, což ukazují první čísla v označení, tedy 2301. Další čísla “1310” odkazují na model M10 a písmeno C je označením pro Čínu. Globální nebo indickou verzi telefonu v IMEI prý nelze dohledat, takže není jisté zda existuje nebo ne.

Každopádně podle dalších informací bude Redmi K60 našlapaný herní stroj. Pohání jej totiž chystaný procesor Snapdragon 8 Gen2, který má interní označení “kailua”. Uvedení čipsetu tipaři odhadují na listopad/november, takže Redmi má dost času na to, aby jej u modelu Redmi K60 Gaming dostatečně vyladila, než se telefon dostane na trh. Tipaři už dříve odhadovali, že zbývající telefony v řadě K60 dostanou čipset Snapdragon 8+ Gen1. Proto je zřejmé, že herní model bude tím nejvýkonnějším z celé série. Dále u něj očekávají i podporu rychlého nabíjení s výkonem 100 W. Další informace o specifikacích, ale zatím nejsou k dispozici.