Značka Realme letos výrazně posílila svou produktovou řadu Realme 9. V této sérii totiž vydala osm telefonů. Ovšem ty se už brzy stanou historií, protože na scénu se chystá série Realme 10. A také tipaři nezahálejí a už nějakou dobu nás informují, co nové telefony nabídnou. Zatím se nejvíc mluví o standardním modelu, který na začátku měsíce získal certifikaci FCC a společně s Pro Plus verzí se objevil i v certifikační databázi Tenaa.

Tipaři odhadují, že řada Realme 10 bude debutovat na globálních trzích na začátku příštího měsíce. Konkrétně zmiňují datum 5. listopadu/novembra, ale výrobce tento termín dosud nepotvrdil. Kolik přesně modelů v sérii vyjde také zatím nevíme, ale je pravděpodobné, že půjde o Realme 10 v 4G a zřejmě i v 5G verzi a neměl by chybět ani model 10 Pro Plus, protože i on už je certifikovaný. Je ale možné, že na trh půjde s názvem Realme 10 Pro.

Co odhalily rendery telefonu Realme 10?

Nyní se na stránkách 91Mobiles také objevily renderované snímky modelu Realme 10, respektive jeho zadního panelu. Proto můžeme zjistit, jak si výrobce pohrál s designem. Na první pohled je jasné, že vzhled zad je jednoduchý s plochými hranami. V levém horním rohu jsou pod sebou dvě okruží, která tvoří modul hlavního fotoaparátu. V nich leží dva snímače a LED blesk je umístěný napravo od horního okruží. Pod bleskem vidíme nápis “50MP AI Camera”, což odkazuje na rozlišení prvního snímače. Záda jsou lesklá a jsou pravděpodobně vyrobená z polykarbonátu. Na trh půjdou dvě barevné verze, a to šedá a verze s růžovým barevným přechodem.

Co se specifikací týče, má model Realme 10 6,4 palcový AMOLED displej s obnovovací frekvencí 90 Hz u verze s podporou 4G. Verze s 5G má 6,7 palcový LCD displej s FullHD+ rozlišením. Podle výpisu Tenaa první z verzí pohání procesor Helio G99 s 8 GB RAM a 128 GB interního úložiště. Jaký procesor výrobce použije u verze s 5G zatím není známo. Víme ale, že obě verze mají stejnou baterii s kapacitou 5000 mAh a rychlým nabíjením s výkonem 33 W. Další informace o specifikacích jistě dorazí už brzy.