Je asi zbytečné opakovat, že společnost Google každým rokem na podzim vydává novou generaci svých telefonů Pixel. A ne jinak tomu bylo i letos. Na začátku tohoto měsíce přišly na svět modely Pixel 7 a Pixel 7 Pro s velmi podobným designem jaký mají i loňské Pixely. Víme ale, že Google pracuje i na modelu Pixel 7a a dokonce na svém prvním skládacím telefonu Pixel Notepad. Kdy ale dojde na jejich uvedení je zatím hádankou. Ovšem kromě nich prý je v přípravách model Google Pixel G10, kdy G10 v názvu je v této chvíli jeho kódové označení.

Co tipaři říkají o modelu Google Pixel G10?

O novém telefonu se zmiňují stránky 91Mobiles ve spolupráci s tipařem Kubou Wojciechowskim. Tipař tvrdí, že model Google Pixel G10 rozšíří řadu Pixel 7 a půjde o prémiové zařízení. Svým způsobem prý připomíná model Pixel 7 Pro. Displej nového telefonu má prý rozměry 155 mm na výšku a 71 mm na šířku s rozlišením 3120 × 1440 pixelů. To tedy znamená stejný rozměr obrazovky jako má právě Pixel 7 Pro, kdy úhlopříčka displeje je 6,7 palce.

Tipař dále tvrdí, že model Google Pixel G10 má také podobný design jako telefony řady Pixel 7. Má stejně oblé hrany a rohy a “díru” pro přední kameru ve středu horní části obrazovky. O výrobu displeje jako takového se prý postará společnost BOE, tedy čínská firma, která dodává obrazovky i pro telefony Apple. Pod displejem najdeme i ultrasonický snímač otisků prstů od společnosti Qualcomm.

Víc informací o modelu Google Pixel G10 tipař nenabízí, ale přiklání se k tomu, že jde o prototyp v ranné fázi, který může Google uvést před modely řady Pixel 8. Ovšem zda tomu tak opravdu je, tipař není schopen potvrdit. Přesto spekuluje o tom, že by model G10 mohl jít na trh třeba jako Pixel 7 Ultra a nebo jako Pixel 7 Mini. Ale i to jsou opravdu velké spekulace.