Po několika kolech testování se testeři společnosti Samsung zdárně protestovali až ke stabilní verzi nadstavby One UI 5.0. Nové uživatelské rozhraní je postavené na Androidu 13, který Google představil pro telefony Pixel už v srpnu/auguste letošního roku. Následně na to zástupci Samsungu avizovali, že stabilní verzi jejich nadstavby připraví pro telefony Samsung Galaxy S22 na říjen/október. A vypadá to, že stabilní One UI5.0 je opravdu nyní přichystaná na distribuci.

Aktualizaci dostanou telefony Samsung Galaxy S22 s Exynosem 2200

Majitelé modelu Galaxy S22, Galaxy S22 Plus a Galaxy S22 Ultra se tak mohou těšit na brzkou aktualizaci na novou verzi nadstavby a systém Android 13. Má to ale jeden malý háček. Telefony Samsung Galaxy S22 musí pohánět procesor Exynos 2200. To tedy znamená, že aktualizace bude dostupná jen na některých trzích. Zároveň to znamená i to, že ji dostanou i telefony Samsung Galaxy S22 prodávané v Evropě.

Aktualizace pro řadu Galaxy S22 je údajně už teď postupně distribuovaná v Itálii, Norsku, Španělsku, Švýcarsku a ve Velké Británii. Ovšem další evropské země se na distribuci aktualizace mohou připravit doslova v nejbližších hodinách. Update má velikost 2,8 GB a verze firmware má označení S90xBXXU2BVJA. Stačí tedy jen kontrolovat ve svém telefonu, zda už aktualizace dorazila. Před instalací je potřeba mít v telefonu dostatek místa a dostatečně nabitou baterii.

Samozřejmě kromě systému Android 13 update nabízí i mnohá vylepšení nové verze uživatelského rozhraní. Samsung přidal hromadu nových funkcí přizpůsobení, a to jak automatických, tak i manuálních. Takže si telefon můžete přizpůsobit podle svých představ. K dispozici jsou například i složené widgety, které ušetří místo na domovské obrazovce. Dále zde najdeme i možnost nastavení preferovaných jazyků pro každou aplikaci a jsou tu i ovládací prvky pro blokování upozornění z aplikací. Vylepšená je i ochrana osobních dat a upozornění na podezřelé aplikace a aktivity. Vše potřebné ale najdete na speciální britské stránce One UI.