Telefony Redmi Note 12 v posledních dnech celkem dost zaměstnávali tipaře. Před pár dny se navíc objevily zalistované na stránkách jednoho z čínských e-shopů, což dávalo tušit, že je výrobce už brzy oficiálně představí. Den poté značka Redmi potvrdila, že je v Číně představí ještě do konce tohoto měsíce, ale až doposud jsme neznali přesný termín uvedení.

Kdy dorazí telefony Redmi Note 12?

Nakonec jsme nemuseli na potvrzení termínu představení dlouho čekat. Na oficiálním účtu Redmi na Weibo se včera objevilo jak potvrzení termínu uvedení, tak i několik dalších upoutávek, které avizují některé ze specifikací chystaných telefonů. Ale nejdříve se podíváme na termín představovačky. Ta proběhne v Číně už 27. října/októbra v 19 hodin pekingského času.

Zatím to vypadá, že telefony Redmi Note 12 budou celkem čtyři, a to Note 12, Note 12 Pro, Note 12 Pro Plus a zřejmě i Note 12 Pro Ultra. Výrobce potvrdil, že telefony Redmi Note 12 jsou zaměřené na “uživatelskou zkušenost”. Redmi dále dodává, že telefony pohání procesor Dimensity 1080, který MediaTek celkem nedávno představil. Připomeňme, že tento čipset je určený pro telefony střední třídy, má osm jader a je postavený na 6nm výrobní technologii TSMC. Jádra doplnila grafika Mali-G68 MC4. Procesor také podporuje 5G sítě.

Z další upoutávky je zřejmé, že ve foto výbavě najdeme 50 MPix senzor Sony IMX766 s velikostí 1/1,56 palce a podporou OIS. Celkově ale fotoaparáty dostanou několik vylepšení od optiky až po algoritmy. To právě zajistí procesor Dimensity 1080, který má výrazně vylepšenou podporu fotoaparátů. Na jednom teaserů také vidíme design hlavního fotoaparátu se třemi snímači a LED bleskem. Potvrzeno je i rychlé nabíjení, které má výkon 67 W, 120 W a 210 W v závislosti na jednotlivých modelech. Proslýchá se i to, že vylepšení se dočkají i displeje. Zkrátka a dobře, opět se máme na co těšit.