Značky Redmi a Realme jsou podle dostupných informací připraveny na uvedení nových telefonů střední třídy. V případě Redmi jsou to telefony série Note 12, které budou debutovat před koncem tohoto měsíce. A Realme připravuje modely řady Realme 10. Kdy dojde na uvedení těchto telefonů zatím nevíme, ale podle toho, že standardní model a model Pro Plus prošly certifikací Tenaa, to může být už brzy.

Je pravděpodobné, že Realme představí v této sérii tři telefony, a to modely Realme 10, 10 Pro a 10 Pro Plus. Na první a poslední z nich se dnes podíváme podrobněji a shrneme specifikace, které odhalily certifikační výpisy Tenaa. Pro informace si tentokrát zajdeme na stránky TechGoing.

Parametry Realme 10 a 10 Pro Plus podle Tenaa

Začneme standardním modelem Realme 10, který už prošel i americkou certifikací FCC. Certifikace potvrdila, že telefon má baterii s kapacitou 5000 mAh a nabíječka podporuje rychlé nabíjení s výkonem 33 W. Podle snímků, které jsou součástí certifikace Tenaa vidíme, že model Realme 10 má plochý displej s “dírou” pro přední kameru ve středu jeho horní části. Zadnímu panelu dominuje hlavní fotoaparát, kdy jeho dva snímače leží v levém horním rohu.
Model Realme 10 Pro Plus má podle obrázku displej zakřivený a zakřivený je i zadní panel. Modul hlavního fotoaparátu má stejný design, je ale trojitý.

Co se specifikací obou telefonů týče, jsou výpisy tak trochu skoupé na slovo. Přesto to vypadá, že standardní model má obrazovku typu LCD a proto snímač otisků leží na hraně přístroje. Model 10 Pro Plus má AMOLED displej s obnovovací frekvencí 120 Hz. Dále víme, že oba telefony pohání 5000 mAh baterie a u modelu 10 Pro Plus najdeme podporu rychlého nabíjení s výkonem 67 W. U tohoto telefonu dále očekáváme procesor Dimensity 1080 a primární 50 MPix snímač s OIS. Standardní model zřejmě pohání čipset Helio G99, což znamená absenci podpory 5G sítí. Oba stroje pak běží na operačním systému Android 12 s nadstavbou Realme UI 3.0.