Společnost Oppo, to nejsou jen chytré telefony. V jejich portfoliu najdeme i nositelnosti, kterým vévodí chytré hodinky. A Oppo se výroby hodinek skutečně nebojí, vzpomeňme například na modely řady Watch 3, které jako světově první chronometry dostaly nový procesor Snapdragon W5 Gen1. A nyní došlo na uvedení modelu Oppo Watch SE, který je relativně levný ve srovnání s modely Watch 3. Pojďme se ale podívat, co všechno nové hodinky nabízejí.

Hlavní specifikace hodinek Oppo Watch SE

Vzhled hodinek Oppo Watch SE nijak nevybočuje z designové linie, kterou výrobce nastavil u všech svých chronometrů. Hodinky opět mají obdélníkový displej, rohy a hrany těla jsou oblé. Na pravé hraně najdeme fyzické tlačítko a mikrofon, řemínek je silikonový.

Displej má úhlopříčku 1,75 palce, rozlišení 430 × 372 pixelů a je typu AMOLED. Nechybí zde ani podpora Always-on Display. V tomto směru jsou nové hodinky stejné jako model Watch 3. Baterie má kapacitu 400 mAh a výrobce tvrdí, že na jedno nabití vydrží až 10 dnů provozu v úsporném režimu. Při plném zatížení se výdrž zkrátí na tři dny. Oppo Watch SE podporují rychlé nabíjení VOOC 2.0, které nabije hodinky na jeden den používání za 10 minut.

Nositelnost pohání procesor Snapdragon 4100 Plus, jehož součástí je i koprocesor Apollo 4s. V rámci pamětí zde najdeme 1 GB operační paměti a 8 GB interního úložiště. Velmi zajímavými funkcemi je pak podpora eSIM a NFC, díky kterým lze přes hodinky uskutečnit telefonní hovory a nebo platby bez nutnosti spárování s telefonem. Oppo Watch SE také podporují Wi-Fi a Bluetooth, takže připojení do sítě nebo k telefonu je bezproblémové. Operačním systémem je ColorOS Watch, který je postavený na systému Wear OS a RTOS.

Mezi další funkce patři 24 hodinové sledování tepové frekvence, monitoring okysličení krve, monitoring spánku a sledovaní úrovně stresu. Dále je tu také více než stovka sportovních režimů. Oppo Watch SE jdou na trh ve dvou barevných variantách, jmenovitě Ink Gray a Mist Purple, předběžné objednávky již běží, prodeje začínají 1. listopadu/novembra. Cena je nastavená na 999 jüanů, což je v přepočtu zhruba 138 dolarů.