Po představení procesoru Snapdragon 8+ Gen1 se spousta výrobců chytrých telefonů vrhla do přípravy svých vlajkových strojů s tímto čipsetem. Na trhu se jejich počet utěšeně rozrůstá a také společnost Oppo chce přispět několika kusy. A rovnou vsadí na telefony skládací. První z nich, Oppo Find N2, je klasický skládací telefon a Oppo Find N Flip je véčkový model, na který jsme se trochu podrobněji podívali už včera.

Odhadované specifikace skládacího modelu Oppo Find N2

Podobně jako včera u véčkového telefonu Find N Flip si pro informace o specifikacích telefonu Oppo Find N2 zajdeme za tipařem, který si říká Digital Chat Station. Nejdřív ale připomeneme, že tento telefon je v pořadí už druhým klasickým skládacím modelem společnosti Oppo. Ten první představili na konci loňského roku poté, co na něm pracovali čtyři roky. Práce na druhém skládacím modelu tedy netrvaly tak dlouho, protože tipaři odhadují, že jej výrobce společně s véčkovým modelem uvede ještě letos.

Právě proto se na síti začínají objevovat první odhadované specifikace telefonu Oppo Find N2. Jak již bylo řečeno, telefon stejně jako jeho véčkového bratra pohání procesor Snapdragon 8+ Gen1. Tipař dále zmiňuje, že vnitřní displej je typu AMOLED s technologií LTPO. Má úhlopříčku 7,1 palce a obnovovací frekvenci 120 Hz.

Jak je na to vnější displej Digital Chat Station neuvádí, ale předpokládá, že zadní panel může být potažený umělou kůží. Je to sice drobný, ale v poslední době celkem často používaný designový prvek. Dále dodává, že baterie má kapacitu 4520 mAh, což je o něco víc, že v případě véčkového Find N Flip. Operačním systémem je Android 13 s nadstavbou ColorOS 13. Stejně jako u loňského skládacího telefonu najdeme i u Oppo Find N2 snímač otisků na jedné z hran. Na trh prý telefon půjde v barvě černé, bílé a zelené a údajně je už ve výrobě. Zda bude dostupný i mimo Čínu si zatím nikdo netroufá odhadovat.