Snad všichni výrobci chytrých telefonů se už připravují na příchod nového vlajkového procesoru Snapdragon 8 Gen2. Společnost Xiaomi mezi nimi samozřejmě nechybí a dokonce se může stát tím prvním výrobcem, který uvede své telefony s tímto čipsetem na trh, i když primárně zatím jen na ten čínský. Už poměrně dlouho víme, že pracují na telefonech série Xiaomi 13, ve které najdeme minimálně dva modely. Tipaři nám už naservírovali první informace jak o standardním modelu, tak i o modelu Xiaomi 13 Pro a na něj se dnes znovu podíváme.

Jak vypadá modul hlavní kamery telefonu Xiaomi 13 Pro?

Celkem nedávno jsme viděli první reálnou fotku standardního modelu Xiaomi 13. Dnes nás čeká totéž u modelu Xiaomi 13 Pro. Na stránkách TechGoing se totiž objevil reálný snímek zadního panelu tohoto stroje, proto můžeme zjistit, jak vypadá modul jeho hlavního fotoaparátu. Na první pohled je zřejmé, že ve srovnání s modelem 12 Pro došlo na změnu jeho designu.

Modul fotoaparátu telefonu v Pro verzi je čtvercový a má zaoblené rohy. Zdá se, že poměrně výrazně vystupuje nad úroveň zadního panelu. Uvnitř je čtverec rozdělený na tři segmenty, kdy ve dvou z nich leží po jednom snímači, ve třetím segmentu najdeme jak snímač, tak i LED blesk. Nelze si nevšimnout nápisu Leica, takže je jasné, kdo s Xiaomi spolupracoval na optice kamery.

Zadní panel jako takový má zakřivené hrany a je vyvedený ve stříbrné barvě. Ovšem je pravděpodobné, že na trh půjdou i další barevné varianty. Pokud bychom srovnali design modelu Pro a standardní verze vidíme, že je design modulu hlavní kamery obou telefonů stejný. Ale o tom, jaké rozlišení mají snímače, případně jaké funkce kamera podporuje tipaři zatím mlčí. Jedno je ale jasné, že telefony řady Xiaomi 13 bude pohánět procesor Snapdragon 8 Gen2 a jejich uvedení se zřejmě dočkáme už v příštím měsíci.