Sotva jsme se včera zmínili o tom, že telefony řady Redmi Note 12 jsou už teď zalistovány na jednom z čínských e-shopů a mohou brzy debutovat, máme tu další zprávu. Značka Redmi totiž dnes na čínském Weibo potvrdila, že skutečně tyto telefony představí ještě v tomto měsíci na čínském trhu. Nové telefony tak krásně navážou na modely Note 11, které vzbudily velký zájem fanoušků jak v Číně, tak na globálních trzích. Ovšem letos chce jít výrobce ještě dál a slibuje poměrně zásadní vylepšení.

Telefony Redmi Note 12 dostanou dvě nové technologie

Společně s potvrzením termínu uvedení telefonů Redmi Note 12 výrobce uvádí, že chystané modely dostanou dvě nové technologie. Jedna z nich prý dokonce urve světové prvenství. Ovšem o jaké technologie jde se z upoutávky nedozvíme. Výrobce nicméně tvrdí, že jde o největší upgrade v historii série Note.

Samozřejmě tipaři se okamžitě snaží odhadnout, co pro nás Redmi chystá a jaké nové technologie série Redmi Note 12 tedy dostane. Podle tipařů je jednou z možných technologií, která je zároveň světově první, nový procesor Dimensity 1080. Připomeňme, že tento čipset je určený pro telefony střední třídy, má osm jader a je postavený na 6nm výrobní technologii TSMC. Jádra doplnila grafika Mali-G68 MC4. Procesor také podporuje 5G sítě. Navíc nabízí i vylepšenou podporu pro fotoaparáty.

Druhou novou technologií může být podpora super rychlého nabíjení s výkonem 210 W. Víme ale, že takové nabíjení dostane s nejvyšší pravděpodobností jen model Note 12 Pro Plus. Modely Redmi Note 12 a Note 12 Pro pak mohou mít nabíjení s výkonem 67 W a 120 W. Kromě již zmíněných modelů se možná v sérii objeví i telefon s názvem Note 12 Pro Extreme Edition nebo Note 12 Pro Ultra. O něm ale zatím žádné informace nemáme a ostatně ani samotný výrobce nepotvrdil, kolik přesně telefonů v říjnu uvede. Ovšem podrobnější informace očekáváme v nejbližších dnech.