Celkem dost výrobců má ve svém portfoliu alespoň jeden model skládacího telefonu. Jasným králem v tomto segmentu je ale společnost Samsung, která už nějaký ten rok pravidelně uvádí na trh dva skládací stroje. Jedním z nich je véčkový Flip, který si získává stále větší popularitu. Že skládací véčkový telefon je dobrou cestou k srdcím uživatelů ale ví například i společnost Motorola, která letos představila už třetí generaci své véčkové legendy Razr. A podobnou cestou se chce ubírat i společnost Oppo a proto chystá model Oppo Find N Flip.

Oppo loni vydalo svůj první skládací telefon, na který jsme čekali poměrně dlouho. Výrobce na něm pracoval několik roků, než se mu podařilo telefon vyladit a připravit pro komerční použití. Zdá se, že se to povedlo a dost možná i proto je v přípravách druhý skládací telefon a také véčkový model Oppo Find N Flip. Ovšem o véčkovém telefonu se tipaři zmiňují už celkem dlouho s tím, že na jeho uvedení může dojít letos na podzim. Podzim je tu a s ním i další informace o možných specifikacích.

Nové informace o véčkovém Oppo Find N Flip

Nové zprávy o možných parametrech véčkového modelu Oppo Find N Flip přináší náš starý známý tipař Digital Chat Station. Především potvrdil to jediné, co jsme až doposud o chystaném telefonu věděli. A tím je procesor Snapdragon 8+ Gen1. Dále zmiňuje vnitřní OLED displej s úhlopříčkou 6,8 palce a rozlišením 2520 × 1080 pixelů. Vnější displej je menší a má úhlopříčku 3,26 palce.

Tipař dále poukazuje i na to, že skládací telefon dostane velkou baterii. Tedy relativně velkou, protože nesmíme zapomínat na to, že jde o skládací véčkový stroj. Akumulátor má 4300 mAh, což není špatné. Selfie kamera má prý rozlišení 32 MPix a snímač Sony IMX709. Hlavní fotoaparát je duální s primárním 50 MPix senzorem Sony IMX766. Doplní jej 8 MPix širokoúhlý objektiv Sony IMX355. Jako vždy jde jen o odhady, takže počkáme na to, co k chystanému skládacímu telefonu řekne výrobce.