Čím víc se blíží uvedení nového vlajkového procesoru Snapdragon 8 Gen2, tím víc se tipaři zajímají o telefony, které tento čipset dostanou. A že jich nebude málo. Jedním ze žhavých adeptů je i telefon společnosti OnePlus. Původně jsme o něm psali jako o modelu OnePlus 11 Pro, protože jsme vycházeli z toho, jak výrobce pojmenoval jeho předchůdce. Nyní ale tipaři naznačují, že OnePlus označení “Pro” z názvu vypustí a jeho nová vlajka se bude jmenovat OnePlus 11. Přesto si prý ale telefon zachová parametry Pro verze. Inu, uvidíme jak to nakonec dopadne.

Fotoaparát a displej telefonu OnePlus 11

Je pravda, že o chystaném modelu OnePlus 11 už něco víme. Informace pocházejí z doby, kdy ještě tipaři o tomto stroji psali jako o modelu OnePlus 11 Pro. Viděli jsme už jeho renderované obrázky, které naznačují, že došlo ke změně vzhledu modulu hlavního fotoaparátu. Je stále trojitý, ale velký čtvercový modul se mění na ještě větší a navíc i kruhový. Dále tu vidíme i nápis Hasselblad, což naznačuje, že i chystaný telefon bude mít optiku této švédské firmy.

K tomu aktuálně známý tipař Digital Chat Station dodává, že hlavní fotoaparát tvoří primární 50 MPix senzor a s ním do páru jde 48 MPix širokoúhlý objektiv a 32 MPix teleobjektiv s 0,6 až 20× zoomem. Dále se zmiňuje i o parametrech displeje. Obrazovka má podle tipaře zakřivené hrany a v jejím levém horním rohu leží “díra” pro přední kameru.

Rozlišení AMOLED displeje je 3216 × 1440 pixelů, ale jak vysoká je obnovovací frekvence tipař nezmiňuje. Pokud si ovšem telefon OnePlus 11 zachová stejné specifikace, které tipaři dříve přisuzovali modelu Pro, můžeme se dočkat obnovovací frekvence 120 Hz a úhlopříčky 6,7 palce. Do obrazovky je prý integrovaný také snímač otisků. Dále samozřejmě očekáváme i procesor Snapdragon 8 Gen2 s 8/12/16 GB operační paměti a 128/256 GB interního úložiště. Baterie má údajně kapacitu 5000 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 100 W. OnePlus 11 poběží na operačním systému Android 13 s nadstavbou OxygenOS 13 a nechybí zde ani populární tlačítko Alert Slider.