Je možná předčasné v této chvíli mluvit o vlajkových telefonech pro příští rok, je ale nad slunce jasné, že na nich valná většina etablovaných výrobců už teď pracuje. Samozřejmě mezi ty nejočekávanější modely patří telefony společnosti Samsung ze série Galaxy S23. Tipaři odhadují, že na uvedení telefonů dojde dřív než obvykle, dost možná už v lednu/januári příštího roku. To se zřejmě pojí s tím, že i Qualcomm letos představí vlajkový procesor Snapdragon 8 Gen2 dřív. A právě tento čipset si pro řadu Samsung Galaxy S23 zamluvila i společnost Samsung.

Geekbench potvrdil Snapdragon 8 Gen2 u modelu Samsung Galaxy S23

Připomeňme, že v přípravách je nejen standardní model Samsung Galaxy S23, ale i modely Galaxy S23 Plus a Galaxy S23 Ultra. O všech telefonech se tipaři už několikrát zmínili, takže jsme už viděli jejich renderované obrázky a model Ultra má za sebou i certifikaci 3C. Dnes si k informacím přidáme i výpis z testů Geekbench, kterými prošel standardní model.

Nejdříve musíme uvést, že testy prošel Samsung Galaxy S23 s kódovým označením SM-S911U, což je zřejmě verze určená pro americký trh. A jak víme, Samsung už několikrát poslal na některé trhy telefony řady Galaxy S s procesorem společnosti Qualcomm a na jiné pak se svým vlastním Exynosem. Je tedy otázkou, zda stejnou tradici |Samsung dodrží i u svých chystaných vlajek pro příští rok.

Pojďme ale zpět k testovanému telefonu. Kromě kódového označení z výpisu zjistíme, že základová deska má označení “Kalama” a hlavní jádro je taktované na 3,36 GHz. Další čtyři jádra mají takt 2,80 GHz a poslední tři jádra mají takt 2,02 GHz. Jako GPU je tu Adreno 740. To všechno dohromady jednoznačně ukazuje na procesor Snapdragon 8 Gen2. Při testech čipset doplnilo 8 GB operační paměti a systém Android 13. V Single-core testu získal telefon Galaxy S23 celkem 1524 body a ve více jádrovém testu pak 4597 bodů. Ovšem zatím jde jen o orientační skóre, protože testovaný byl zřejmě ještě nedokončený model. Ostatně ani procesor Snapdragon 8 Gen2 ještě není oficiálně na světě.