Značka Poco je pověstná tím, že valná většina jejich telefonů, které posílá na trh, jsou rebrandy. Zkrátka a dobře vezme některý z telefonů Redmi, upraví jeho design a někdy i některé parametry a uvede jej pod svou značkou. Telefony Poco se i přesto těší celkem slušné oblibě, a to hlavně na indickém trhu. Ovšem i na globálních trzích, kam se některé z modelů Redmi dostanou jen jako přeznačené stroje, mají také slušnou popularitu. A před pár dny jsme se dozvěděli, že se do Indie a také na globální trhy chystá prémiový model Poco F5.

Co zatím víme o modelu Poco F5?

Vzhledem k tomu, že se telefon Poco F5 objevil v certifikační databázi EEU (Eurasijská ekonomická unie), potvrdilo se nám, že model s kódovým označením 2313PC75G je globální verzí. Certifikační výpis EEU je ale skutečně skoupý na další podrobnější informace o tomto telefonu. Tipaři přesto, ne zcela bez důvodu očekávají, že opět jde o přeznačený telefon Redmi, tentokrát konkrétně o model Redmi K60.

Sice by se mohlo zdát, že když už je telefon Poco F5 zařazený do databáze EEU, dostane se také brzy na globální trh. Jenže jeho cesta se sem trochu protáhne. Nejdříve totiž dojde na uvedení modelu Redmi K60 na čínském trhu a teprve pak se do světa vydá přeznačené Poco. Je ale velmi pravděpodobné, že parametry zůstanou bez větších změn.

U modelu Poco F5 dojde zřejmě jen ke změně designu, proto můžeme čekat AMOLED displej s rozlišením 3200 × 1440 pixelů, obnovovací frekvencí 120 Hz a jasem až 1000 nitů. Dále je pravděpodobné, že stejný zůstane i procesor, kterým je v případě Redmi K60 Snapdragon 8+ Gen1. Pokud tomu tak opravdu bude, je to výrazný posun od čipsetu Snapdragon 870 u modelu Poco F4. Tipaři předběžně odhadují, že na uvedení Poco F5 na globální trhy dojde v prvním čtvrtletí příštího roku.