Značka Poco na sebe kdysi upozornila skvělým “zabijákem vlajkových lodí”, modelem Pocophone F1. Od té doby sice vydali poměrně slušnou řádku nových strojů, ale žádný z nich úspěch prvního telefonu nezopakoval. Dost možná i proto, že se Poco zaměřilo především na rebrandy telefonů Redmi. Před pár dny jsme se dozvěděli, že připravují nový prémiový telefon Poco F5 5G, ale s nejvyšší pravděpodobností opět půjde o přejmenovaný telefon Redmi K60. Kromě toho ale také chystají model Poco C50, který se nyní objevil v databázi Google Play Console.

Odhadované specifikace telefonu Poco C50

Řada Poco C je vyhrazená super levným modelům se základními specifikacemi. Důkazem toho je například i model C40, který letos v létě debutoval na globálních trzích. Na trhu je už několik měsíců, takže je zřejmě čas na změnu v podobě modelu Poco C50. V Google Play Console telefon figuruje s kódovým označením 220733SPI, což naznačuje, že jde o indickou verzi. Telefon má také interní označení “Snow” a zdá se, že jde o rebrand telefonu Redmi A1+, který má stejné interní označení. A vzhledem k tomu, že Redmi A1+ je zatím nejlevnější telefon této značky, bude na tom i Poco C50 podobně.

Tipaři vlastně ani nepředpokládají, že Poco C50 dostane nějaké výrazně jiné specifikace než má Redmi A1+. Možná se jen mírně změní design. Ať tak či tak, můžeme prý počítat s 6,52 palcovým LCD displejem s rozlišením HD+ a maximálním jasem 400 nitů. V kapkovitém výřezu nad obrazovkou najdeme přední 5 MPix kameru. Telefon údajně pohání poněkud postarší procesor Helio A22 s GPU PowerVR, operačním systémem je Android 12 Go Edition.

Baterie telefonu Poco C50 má ale slušnou kapacitu 5000 mAh. Ovšem jak už to tak u levných telefonů bývá, podporuje jen 10 W nabíjení. Snímač otisků leží na zadním panelu a zde také leží i hlavní fotoaparát se dvěma snímači. Ten primární má skromných 8 MPix a rozlišení druhého senzoru zatím neznáme. Víme ale, že telefonu nechybí 3,5 mm audio jack a slot pro microSD kartu. Čekáme i na to, kdy výrobce tyto specifikace potvrdí a zveřejní termín představení.