Značka iQOO se pomalu připravuje na uvedení telefonu iQOO Neo 7. Představovačka proběhne už 20. října/októbra v Číně, takže není divu, že výrobce i tipaři postupně zveřejňují hlavní specifikace tohoto chystaného stroje. Něco málo už o parametrech víme, protože má za sebou testy Geekbench, které potvrdily procesor Dimensity 9000 Plus a právě tento parametry patří mezi několik vylepšení, které výrobce pro nový model řady Neo připravil.

iQOO Neo 7 má velkou baterii a E5 AMOLED displej

Krátce před uvedením se na čínském Weibo objevily nové upoutávky, které avizují některé z dalších specifikací modelu iQOO Neo 7. Kromě toho z teaserů zjistíme, jak telefon vypadá. Displej je plochý s úzkými rámečky, a to včetně brady. Ve středu jeho horní části je “díra” pro přední kameru. Modul hlavního fotoaparátu je obdélníkový a barevně rozdělený na dvě části. V horní části je velký kruh, ve kterém leží dva snímače, třetí snímač a LED blesk najdeme ve spodní části modulu.

U displeje telefonu iQOO Neo 7 se ještě chvíli zdržíme, protože výrobce v další upoutávce potvrdil, že je typu E5 AMOLED. Jeho úhlopříčka je 6,78 palce a obnovovací frekvence dosáhla na 120 Hz. K tomu všemu tu najdeme i obrazový čip Pro+, který je vyhrazený pro inteligentní správu spotřeby energie při hraní her.

Další z teaserů zas upozorňuje na baterii se slušnou kapacitou 5000 mAh a podporou rychlého nabíjení s výkonem 120 W. Tato kombinace jistě přijde vhod při hraní her. A vhod jistě přijde i vylepšené kapalinové chlazení, pro zajištění dobrého odvodu tepla. Díky tomu mohou uživatelé plně využít výkonnostní potenciál procesoru Dimensity 9000 Plus. Doplňme i to, že čipsetu sekunduje 8/12 GB operační paměti a 128/256 GB interního úložiště. Ve foto výbavě pak najdeme primární 50 MPix senzor Sony IMX766V a také 16 MPix přední kameru. Telefon půjde na trh v černé, modré a oranžové barvě.