Společnost Xiaomi je jedním z výrobců chytrých telefonů, kteří se už nyní ucházejí o použití chystaného vlajkového procesoru firmy Qualcomm. Asi není potřeba dodávat, že jde o Snapdragon 8 Gen2 a jeho letošní uvedení se nezadržitelně blíží. Na uvedení procesoru dojde letos dřív a proto tipaři odhadují, že i první telefony s ním uvidíme krátce po představení čipsetu. A také nenápadně naznačují, že prvním telefonem se Snapdragonem 8 Gen2 může být Xiaomi 13.

Ostatně není tajemstvím, že Xiaomi na telefonech řady Xiaomi 13 už pracuje a model Pro dokonce už prošel certifikací 3C. Nicméně se stále bavíme jen o dřívějším uvedení telefonů na čínský trh. Na globálních trzích je očekáváme později.

Jak vypadá model Xiaomi 13?

To, že se uvedení telefonů série Xiaomi 13 blíží naznačuje i reálná fotka standardního modelu, která se nyní objevila na síti. Přestože snímek telefonu vypadá autenticky nemůžeme potvrdit, že se skutečně jedná o prodejní verzi modelu Xiaomi 13. Pokud ovšem ano, nelze si nepovšimnout přepracovaného designu, respektive přepracovaného vzhledu modulu hlavní kamery. Tedy ve srovnání s modely série 12. Zdá se, že se v tomto případě designéři Xiaomi vrátili o pár roků zpátky a inspiraci čerpali u fotoaparátu modelu Mi 11 Ultra.

Na fotce vidíme, že modul hlavní kamery je čtvercový s oblými rohy a celkem výrazně vystupuje nad úroveň zadního panelu. Jsou tu tři foto senzory a LED blesk. Nad bleskem je vidět i popisek LASER, což může znamenat, že telefon dostane automatické laserové ostření. Jaké je rozlišení jednotlivých senzorů zatím nevíme, ale tipaři odhadují, že na jejich optice Xiaomi opět spolupracuje s firmou Leica.