Produktová řada Nord společnosti OnePlus si postupem času získala celkem slušnou oblibu fanoušků. V sérii vychází jak telefony, tak i nositelnosti a navíc mají všechny produkty dobře vyvážený poměr cena/výkon. Jedním z posledních telefonů Nord, který se dostal i do Evropy, je model OnePlus Nord 2T. Ovšem to už je nějaký ten pátek. Mezitím se v sérii Nord objevila také kabelová sluchátka a nebo hodinky. Každopádně američtí a kanadští fanoušci značky čekají, zda se letos na trhu objeví i model OnePlus Nord N300, který se stane nástupcem loňského modelu Nord N200.

Co o modelu OnePlus Nord N300 zatím víme

To, že OnePlus na modelu OnePlus Nord N300 pracuje naznačila americká certifikace FCC, kterou telefon získal letos v létě. Ovšem od té doby o něm nebylo slyšet. Proto je jasné, že američtí fanoušci nešetřili dotazy, kdy se chytaný telefon konečně objeví na trhu. S odpovědí pro stránky TheVerge konečně přispěchal mluvčí společnosti, pan Spenser Blank.

Potvrdil, že práce na telefonu OnePlus Nord N300 jdou do finále a pokud se nic nepředpokládaného nestane, telefon se na trh v Severní Americe dostane v průběhu příštího měsíce. O kanadském trhu se nezmínil, neuvedl specifikace a ani neupřesnil přesný termín představení. Každopádně tipaři a certifikace některé ze specifikací chystaného telefonu už naznačují.

Certifikace FCC potvrdila, že telefon OnePlus Nord N300 má kódové označení CPH2389 a podporuje 5G sítě v pásmech N2, N25, N41, N66, N71 a N77. Potvrzená je i podpora rychlého nabíjení s výkonem 33 W. Certifikace Bluetooth SIG avizuje podporu pro Bluetooth 5.3, NFC a Wi-Fi 802.11ac. Vzhledem k tomu, že jde o celkem levný telefon, tipaři očekávají, že jej pohání některý z procesorů společnosti MediaTek a může jít o Dimensity 800 nebo 810. Počítají také s tím, že stejně jako model Nord N200 bude mít obrazovku s 90 Hz obnovovací frekvencí. Cena tohoto modelu pro americký trh prý bude poměrně nižší než 300 dolarů.