Společnost HMD Global, výrobce telefonů Nokia, aktuálně oznámila dostupnost modelu Nokia X30 5G na českém trhu.  Nokia X30 5G je dosud nejekologičtější telefon Nokia, který je vyroben ze 100% recyklovaného hliníku a 65% recyklovaného plastu. Nové ekologicky udržitelné balení, pravidelné a dlouholeté aktualizace. Dále také rozšířená záruka, která tak potvrzuje závazek HMD Global být ohleduplnou společností k životnímu prostředí.

Nokia X30 5G – nízká ekologická stopa a doposud ten nejlepší PureView fotoaparát

Nokia X30 5G

Model X30 5G se chlubí rámečkem ze 100% recyklovaného hliníku. Zadní část telefonu pak tvoří z 65 % recyklovaný plast. To z novinky dělá nejekologičtější telefon Nokia na trhu. Nezapomnělo se ani na prodejní balení, které je menší. Je 100% certifikováno normou FSC a je vyrobeno z 94 % z recyklovaných materiálů. Díky tomu se při dopravě znatelně omezují emise CO2 a celý proces doručení produktu zákazníkovi je mnohem ekologičtější.

Novinka nabízí výkonný a moderní procesor Qualcomm Snapdragon 695 5G, který bez problému utáhne náročnější hry, pokročilé aplikace nebo programy pro úpravy fotek. Nokia X30 5G taktéž přináší dosud nejpokročilejší PureView sestavu fotoaparátů s hlavním 50MP snímačem s optickou stabilizací, umělou inteligencí a vylepšeným nočním režimem. Pro pohodlné focení v omezeném prostoru poslouží 13MP ultra širokoúhlý fotoaparát se záběrem 123˚. Oba fotoaparáty jsou kryty ochranným sklíčkem Corning® Gorilla® Glass s DX+, který propouští 98 % světla. Novinkou je i nová technologie Capture Fusion, která spojuje fotky z hlavního a ultra širokoúhlého fotoaparátu do jednoho snímku pro co nejlepší výsledek. O kvalitní selfie se pak stará přední snímač s rozlišením 16 MP.

Hlavní dominantou přední strany je prostorný FullHD+ AMOLED displej s úhlopříčkou 6,43 ”, 90Hz obnovovací frekvencí, technologií PureDisplay, integrovanou čtečkou otisků prstů a ochranným sklem Corning® Gorilla® Glass Victus™. Nezapomnělo se ani na zvýšenou odolnost celého telefonu. Nokia X30 5G je odolná vůči vodě a prachu dle normy IP67. Dvoudenní výdrž na jedno nabití je zajištěná díky vestavěné baterie s kapacitou 4 200 mAh a podporou rychlého 33W nabíjení.

Nokia X30 5G

Cena a dostupnost

Nokia X30 5G míří v těchto dnech do prodeje v barevné variantě Cloudy Blue ve verzi 8/256 GB za doporučenou cenu 12 999 Kč.