Další z nových telefonů, které jsou už nyní v přípravách, jsou modely řady Vivo X90. I o ně se tipaři už nějakou dobu zajímají a předpokládají, že je výrobce představí ještě do konce letošního roku,  ale jen na čínském trhu. Na globální trhy se telefony dostanou zřejmě až příští rok. Očekáváme, že v sérii najdeme tři modely, konkrétně standardní X90 a dále i X90 Pro a Vivo X90 Pro Plus. Tipaři u všech tří očekávají, že dostanou větší dvoučlánkové baterie, které nabídnou delší výdrž, rychlejší nabíjení a snížení rizika přehřátí.

Jak vypadá hlavní kamera modelu Vivo X90 Pro Plus

Samozřejmě je tu také předpoklad, že telefony dostanou skvělou foto výbavu. Tou ostatně oslnily už modely série Vivo X80. Tipař Ben Geskin na Twitteru tvrdí, že model Vivo X90 Pro Plus bude mít velký 1 palcový primární senzor hlavního fotoaparátu. Takže i značka Vivo naskočí na trend těchto velkých foto senzorů.

Tipař navíc sdílí i renderovaný snímek zadního panelu telefonu Vivo X90 Pro Plus, takže si můžeme udělat představu, jak je koncipovaný modul hlavního fotoaparátu. Jednoduše se dá říci, že je velký a snad ještě větší než u modelů řady X80. Opět je to obdélník, který zabírá horní třetinu zad a táhne se až na boční hrany telefonu.

V jeho levé polovině je velký kruh, ve kterém leží čtyři snímače. LED blesk najdeme napravo od kruhu se senzory. V pravém horním rohu obdélníku je nápis Zeiss, který jasně odkazuje na to, kdo s Vivo spolupracuje na optice. Snímek čelního panelu chybí, ale je víc než jisté, že displej bude typu AMOLED. Kromě toho tipař také poukazuje na baterii s kapacitou 5000 mAh a podporou rychlého nabíjení s výkonem 100 W. A samozřejmě informuje i o použití nového vlajkového procesoru Snapdragon 8 Gen2. A vlastně i použití tohoto čipsetu koresponduje s informací, že Vivo telefony řady X90 představí do konce letošního roku.