Celkem dost výrobců chytrých telefonů letos rozšířilo své portfolio alespoň o jeden model, který pohání procesor Snapdragon 8+ Gen1. Přesně opačnou cestou se ale vydává společnost Oppo. Místo toho, aby o telefon s tímto čipsetem rozšířili svou letošní řadu Find X5, schovávají si ho pro telefony série Find X6. Alespoň to tvrdí tipaři, kteří avizují, že právě tento procesor dostane standardní model Find X6. U modelu Oppo Find X6 Pro tipaři očekávají chystaný vlajkový čipset Snapdragon 8 Gen2.

Oppo Find X6 Pro bude mít 1 palcový foto senzor

Ovšem kromě vlajkových procesorů dostanou telefony řady Find X6 opět také skvělou foto výbavu. Ostatně i na to už nedávno upozorňovali tipaři s tím, že jak standardní model, tak i model Oppo Find X6 Pro mají hlavní fotoaparát se třemi snímači. Nyní to další ze známých tipařů, Ice Universe, na Twitteru potvrdil. Dodal, že model Find X6 Pro má velký 1 palcový primární senzor Sony IMX989. Tvrdí i to, že tento snímač Sony svou vysokou kvalitou “rozbije” všechny senzory Isocell. Inu, uvidíme.

Sice neuvádí rozlišení tohoto snímače, ale z předchozích informací víme, že všechny tři senzory údajně mají rozlišení 50 MPix a to jak u primárního snímače, tak i u širokoúhlého objektivu a teleobjektivu. Dodejme i to, že 1 palcový senzor už není na trhu žádnou novinkou. Má jej například i nedávno uvedený telefon Xiaomi 12S Ultra a zdá se, že se v příštím roce tohoto trendu chytí i další výrobci.

Ale abychom nezůstali jen u fotoaparátu modelu Oppo Find X6 Pro, doplníme, že standardní model má prý také zajímavou hlavní kameru. Také ji tvoří tři snímače, konkrétně 50 MPix primární senzor, 50 MPix širokoúhlý objektiv a 32 MPix teleobjektiv. V případě selfie kamery tipaři odhadují, že u obou telefonů jde o 32 MPix snímače. Tipaři také uvádějí, že oba telefony dostanou i vlastní čip MariSilicon X a optiku z dílen společnosti Hasselblad.