Tesla rozšiřuje sortiment a odpovídá tak na poptávku nejen svých zákazníků, ale i doby. Tentokrát se totiž zaměřuje na produkty z kategorie péče o zdraví. Nové produkty poskytují statistiky o srdečním tepu, okysličením krve, krevním tlaku i tělesné teplotě. V aplikaci Tesla Smart se všechny naměřené údaje synchronizují, a poskytnou tak komplexnější náhled na zdravý životní styl.

Nové zdravotnické produkty od značky Tesla pomohou kontrolovat srdeční tep, okysličení krve nebo třeba krevní tlak a tělesnou teplotu. Díky LED displeji u jednotlivých produktů je pohodlné všechny hodnoty sledovat. Všechny produkty jsou vybavené chytrými čidly, která při dlouhé nečinnosti zařízení vypnou, a šetří tak baterii. Bluetooth připojení zajistí dostupnost údajů z měření v chytré aplikaci Tesla Smart, která je přístupná v češtině pro iOS i Android.

Tesla rozšiřuje sortiment – Stráží srdeční tep

Prstový pulzní oxymetr Tesla je praktickou zdravotní pomůckou, která pomůže ohlídat hodnoty okysličení krve a srdečního tepu. Včasnou detekcí tak lze předejít fatálním následkům, jako jsou pocity dušnosti, tlak na hrudi, omdlévání či krátkodobé ztráty paměti. To vše je způsobené nedostatkem kyslíku v krvi, který postihuje například těhotné ženy, malé děti či covidové pacienty s těžším průběhem onemocnění.

Tesla Smart Oximeter s maximální přesností změří hodnoty saturace hemoglobinu (SpO2) a pulzní frekvence (PRbpm), a to i při sníženém průtoku krve tkání. Oxymetr uvádí hodnoty perfuzního indexu (PI), který udává podíl okysličení krve s každým novým srdečním tepem. Jsou-li naměřené hodnoty krajní a zdraví uživatele v ohrožení, Tesla Smart Oximeter spustí vizuální i zvukový alarm.

Tesla rozšiřuje sortiment – Udržuje tlak pod kontrolou 

Nový tlakoměr od Tesly zaznamená historii měření krevního tlaku až u dvou uživatelů a upozorní, pokud je něco v nepořádku. Má moderní vzhled i funkce, ale je vyvinutý tak, aby jej mohl jediným tlačítkem ovládat jednoduše každý.

Tesla Smart Blood Pressure Monitor měří systolický a diastolický tlak a puls pomocí akurátní oscilometrické metody. Naměřené hodnoty jsou snadno čitelné na velkém kvalitním LED displeji. Přístroj vydává varovné signály v případě, že zaznamená nepravidelný srdeční tep. V chytré aplikaci Tesla Smart je možnost sledovat historii měření i zpětně, zaznamenává na 199 měření u obou uživatelů.

Rychlé, pohodlné a maximálně hygienické měření teploty

Bezkontaktní teploměr Tesla Smart Thermometer umožňuje rychlé, pohodlné a maximálně hygienické měření teploty pomocí infračerveného snímání. Chytrý teploměr je určený jak k profesionálnímu užívání ve zdravotnických zařízeních, tak k domácímu použití. Kromě měření tělesné teploty nabízí i režim měření objektů, který zkontroluje například teplotu dětské koupele, pokrmu před servírováním nebo teplotu v místnosti.

Teploměr je třeba přiložit zhruba 1 cm od zvukovodu či čela a během jediné vteřiny je výsledek viditelný na displeji. V případě, že přístroj detekuje horečku, upozorní zvukovým signálem. Na praktickém velkém displeji se zobrazí hodnoty na stupnici Celsia (°C) i Fahrenheita (°F).

Technické specifikace Tesla Smart Oximeter

  Tesla Smart Oximeter
funkce Měření saturace kyslíku v krvi, tepové frekvence a perfuzního indexu
Zobrazení nasycení hemoglobinu 35-100 %
Zobrazení tepové frekvence: 30-250 BPM
Spotřeba energie Menší než 30 mA (normální)
Rozlišení saturace hemoglobinu (SpO2) 1 %
Rozlišení pulzní frekvence 1 BPM
napájení 2 ks alkalických baterií AAA
Konektivita Bluetooth 2,4 GHz IEEE 802.15
APLIKACE Tesla Smart pro Google Android a Apple iOS
ROZMĚRY 65 x 35 x 31 mm
doporučená cena 1299 Kč

Technické specifikace Tesla Smart Blood Pressure Monitor

  Tesla Smart Blood Pressure Monitor
funkce Měří systolický a diastolický tlak a puls pomocí akurátní oscilometrické metody.
Příslušenství Manžeta (22-42 cm)
Rozsah měření – tlak / Puls 0-299 mmHg / 40-199 pulsů/mm
napájení 4 ks alkalických baterií AAA/Typ-C 5 V
Konektivita Bluetooth 2,4 GHz IEEE 802.15
APLIKACE Tesla Smart pro Google Android a Apple iOS
ROZMĚRY 138 x 100 x 62 mm
Hmotnost 260 g
doporučená cena 1699 Kč

Technické specifikace Tesla Smart Thermometer

  Tesla Smart Thermometer
funkce Měření teploty pomocí infračerveného snímání. Obsahuje

20 sad paměti naměřených hodnot

Místo měření Čelo, zvukovod a povrch předmětu
Rozsah měření Tělo a ucho: 32–43 °C (89,6 °F – 109,4 °F), Režim objektu: 0-100 °C (32 °F – 199,9 °F)
Jednotka teploty °C/°F
Rozlišení displeje 0, 1 °C /0,1 °F
Zvuková upozornění Zapnutí přístroje: 1 krátký zvukový signál, Měření dokončeno: 1 dlouhé pípnutí, Horečka ≥ 37, 5 °C nebo 99, 5 °F: 10 krátkých pípnutí, 3 krátká pípnutí při selhání systému
automatické vypnutí za 60 ± 5 s
displej LED digitální displej
napájení 3V DC, 2×1,5V alkalická baterie AAA
Konektivita Bluetooth 2,4 GHz IEEE 802.15
APLIKACE Tesla Smart pro Google Android a Apple iOS
hmotnost cca 58 g
doporučená cena 799 Kč

Nové produkty Tesla z kategorie zdraví jsou dostupné u běžných prodejních partnerů, a to za doporučené ceny 1299 Kč za Tesla Smart Oximeter, 1699 Kč stojí Tesla Smart Blood Pressure Monitor a Tesla Smart Thermometer je v prodeji za 799 Kč.