Společnost MediaTek včera představila nový procesor Dimensity 1080, který je určený pro telefony střední třídy. Čipset má vylepšený výkon a také podporu fotoaparátů je vylepšená. Je postavený na 6nm výrobní technologii TSMC, podporuje 5G sítě a na postu GPU najdeme Mali-G68 MC4. MediaTek včera avizoval, že první telefony s tímto procesorem uvidíme ještě letos a zájem o něj už projevily společnosti Realme, Poco a nebo například i Vivo. Který z výrobců si ale urve prvenství?

První bude nejspíš Realme

V podstatě ihned po představení procesoru Dimensity 1080 se na Twitteru objevila zpráva viceprezidenta značky Realme, pana Madhava Shetha. Oznámil, že ještě letos představí telefon s tímto zbrusu novým čipsetem. A je proto pravděpodobné, že se tento zatím neznámý stroj objeví nejdříve na indickém trhu. Nicméně je škoda, že Sheth nezmínil nějaké podrobnosti o chystaném telefonu. Je ale možné, že o některých specifikacích uslyšíme už brzy.

V této chvíli tedy nezbývá, než o parametrech chystaného telefonu Realme spekulovat. Vzhledem k tomu, že předchůdce nového čipsetu, Dimensity 920, poháněl telefon Realme 9 Pro Plus, je možné, že se chystá nástupce tohoto stroje. Mohlo by pak jít o model Realme 10 Pro Plus. Ale ve hře může být i model Narzo 60 Pro. V této chvíli ale jde opravdu jen o spekulace.

Na druhou stranu je pravda, že je v přípravách i telefon Realme 10, který už sbírá potřebné globální certifikace. Tipaři odhadují, že právě tento model odstartuje číslovanou řadu 10 a jeho uvedení očekávají ještě letos. Proto uvidíme, kdy o telefonu s procesorem Dimensity 1080 začne výrobce mluvit podrobněji a kdy dojde na jeho představení.