Značka Poco zhruba před měsícem představila telefony Poco M5 a M5s. V záloze má ale další rozšíření své produktové řady F. Poslední modely z této série spatřily světlo světa před necelým půl rokem a prodávají se i na českém trhu. Je proto logické, že nový model, Poco F5 5G, je už v přípravách. A protože série F je vyhrazená prémiovým telefonům, podobně na tomu bude i chystaný model.

Hlavní specifikace modelu Poco F5 5G

Pro informaci o parametrech telefonu Poco F5 5G si zajdeme na stránky Xiaomiui. Podle nich chystaný telefon dostane mnoho vylepšení ve srovnání s modely F3 a F4, které byly v podstatě stejné. Poco ale nyní naslouchalo svým fanouškům a model F5 připraví s vlajkovými parametry. A to i přesto, že se proslýchá, že opět půjde o rebrand telefonu Redmi. Tentokrát je to prý přeznačený model Redmi K60, který ale ještě nebyl představen.

Pokud je tedy Poco F5 5G přeznačeným Redmi K60, můžeme jeho uvedení čekat až na začátku příštího roku. Nejdříve dojde na uvedení Redmi K60 na čínském trhu a až následně půjde do Indie a na globální trhy přeznačený telefon Poco. Tomu nasvědčuje i záznam v databázi IMEI, kde má čínská verze telefonu označení 23013RK75C, indická verze má označení 23013PC75I a globální pak 23013PC75G. První dvě čísla v označení, tedy “23”, odkazují na uvedení v roce 2023. Čísla “01” zase odkazují na měsíc leden/január.

Další informace ukazují, že telefon Poco F5 5G má interní označení „Mondrian“ a má AMOLED displej s rozlišením 3200 × 1440 pixelů, obnovovací frekvencí 120 Hz a jasem až 1000 nitů. Nutno dodat, že půjde o první telefon značky Poco s tak vysokým rozlišením obrazovky. Dalším vlajkovým parametrem je použitý procesor, kterým je Snapdragon 8+ Gen1. A to je výrazný posun od čipsetu Snapdragon 870 u modelu Poco F4. Zbylé specifikace jsou ale zatím v utajení a výrobce má pořád dost času na to, aby je postupně avizoval.