To, že značka iQOO pracuje na novém telefonu z produktové řady Neo se pomalu stává veřejným tajemstvím. Například včera jsme měli možnost zjistit, jak chystaný telefon iQOO Neo 7 vypadá a také jsme se podívali na to, jak fotí. Ovšem kromě toho také už nějakou dobu víme, že výrobce připravil pro tento nový stroj několik vylepšení. Mezi ně patří například použití vlajkového procesoru Dimensity 9000 Plus. Výrobce sice tento čipset nepotvrdil, ale to, že jej použije dokazují testy Geekbench, kterými chystaný telefon právě prošel.

Jak dopadl iQOO Neo 7 v Geekbench testech

Začneme tím, že model iQOO Neo 7 prošel testy Geekbench s kódovým označením V2231A. Podle testovacího výpisu telefon při testech poháněl čipset společnosti MediaTek se základovou deskou s označením k6983v1_64 a maximálním taktem 3,20 GHz na hlavním jádru Cortex-X2. To vše dohromady dává najevo, že jde opravdu o procesor Dimensity 9000 Plus.

Při testech čipset doplnilo 12 GB operační paměti a zařízení běželo na systému Android 13. A jaké je tedy výsledné skóre? V Single-core testu získal telefon iQOO Neo 7 celkem 1231 bodů a ve více jádrovém testu pak 4251 bodů. To jsou ale všechny informace o parametrech, které z testovacího výpisu vyčteme. Ovšem na stránkách Nashville Chatter najdeme info o dalších odhadovaných specifikacích a i těch, které potvrdila certifikace 3C.

Je to především podpora rychlého nabíjení s výkonem 120 W. Dále je to baterie s kapacitou 5000 mAh a nebo i 50 MPix primární senzor Sony IMX766V s optickou stabilizací obrazu. S ním do páru půjde 13 MPix širokoúhlý objektiv a 12 MPix teleobjektiv. Tipaři hovoří také o 6,78 palcovém AMOLED displeji s obnovovací frekvencí 120 Hz a integrovaným snímačem otisků. Je pravděpodobné, že na trh půjdou paměťové verze s 8/12 GB operační paměti a 128/256 GB interního úložiště. Představení telefonu iQOO Neo 7 prý proběhne do konce tohoto měsíce.