Sice se teď hodně mluví o brzkém představení telefonů řady Redmi Note 12, ale nesmíme zapomínat ani na to, že výrobce už pomalu pracuje také na modelech série Redmi K60. Předchozí řadu K50 zřejmě uzavřelo vydání modelu K50 Ultra, takže prostor pro nástupce je otevřený. Víme, že řada K je oblíbená a fanoušci slyší na telefony s dobře vyváženým poměrem cena/výkon. Je ale pravdou, že někteří z nich mají výhrady k tomu, že zatím žádný z modelů řady K nepodporuje bezdrátové nabíjení.

Telefony Redmi K60 prý podporují 30 W bezdrátové nabíjení

Otázka bezdrátového nabíjení prý ale bude u modelů řady Redmi K60 vyřešená. Alespoň to na čínské síti tvrdí nám dobře známý tipař Digital Chat Station. Tipař se domnívá, že k dispozici budou dvě verze s podporou bezdrátového nabíjení s výkonem 30 W. První z nich údajně podporuje kabelové nabíjení s výkonem 67 W a již zmíněné 30 W bezdrátové nabíjení. Druhá verze prý dostane 120 W kabelové nabíjení a 30 W bezdrátové nabíjení.

Těžko ale říci, zda půjde o dvě verze jednoho a téhož telefonu, nebo o dva různé modely řady Redmi K60. Ať tak či tak, tipař avizuje, že jako procesor výrobce použije vlajkový Snapdragon 8+ Gen1, ale nevylučuje ani použití čipsetu Snapdragon 8 Gen2. To zároveň naznačuje, že model, nebo modely Redmi K60, nebudou debutovat letos. Je možné, že na uvedení dojde po oslavách čínského Nového roku. Následné prodeje mohou odstartovat někdy na jaře.

Co se dalších specifikací týče, tipař očekává, že tyto telefony Redmi K60 budou mít i funkci “Dynamic Island”. Tedy něco podobného, jako mají i telefony Apple ze série iPhone 14. Jde v podstatě o oválný výřez pro přední kameru, který dynamicky mění velikost, pracuje s různými aplikacemi a lze jej ovládat dotykem. Berme ale v potaz, že zatím jde jen o odhady tipařů, které výrobce nepotvrdil.