Značka iQOO letos představila už několik celkem zajímavých telefonů, ale do konce roku pro nás chystá i další novinky. Jednou z nich prý bude telefon iQOO Neo 7, který na trhu nahradí model Neo 6. Tento stroj debutoval letos na jaře s povedeným designem a procesorem Snapdragon 8 Gen1. Je tedy jasné, že je čas na změnu a už i tipaři jeví o nový telefon Neo 7 zájem.

Co o telefonu iQOO Neo 7 prozradila reálná fotka

Zhruba před měsícem se k nám dostala první informace o chystaném stroji iQOO Neo 7. Přispěchal s ní tipař Digital Chat Station a tvrdil, že nový telefon dostane čtyři zásadní vylepšení. Také nesměle naznačoval, že je celkem možné, že na jeho uvedení dojde už v říjnu/októbri na čínském trhu. Brzký příchod telefonu naznačují i nové snímky z Weibo, kdy první z nich ukazuje design zadního panelu s modulem fotoaparátu a také modrou barvu zadního panelu.

Fotka sice není úplně kvalitní, ale i přesto si můžeme všimnout, že modul hlavní kamery telefonu iQOO Neo 7 se co do vzhledu nijak výrazně neliší od kamerového modulu telefonu Neo 6. Je opět obdélníkový a barevně rozdělený na dvě části. Lze také těžko rozlišit, kolik snímačů v kameře je. Tipaři ale odhadují, že fotoaparát je trojitý s primárním 50 MPix senzorem Sony IMX766V s podporou optické stabilizace obrazu. Doplní jej prý 13 MPix širokoúhlý objektiv a 12 MPix teleobjektiv.

Nu a jak fotí hlavní kamera modelu iQOO Neo 7? Na tuto otázku nám poskytne alespoň rámcovou odpověď druhá fotka. Zveřejnil ji produktový manažér značky iQOO s tím, že je nafocená právě chystaným telefonem Neo 7. Snímek vznikl v noci, za špatného osvětlení a pokud není počítačově upravený, je celkem působivý. Doufejme tedy, že hlavní kamera telefonu funguje skutečně dobře. K dalším specifikacím, o kterých se mluví, patří vlajkový procesor Dimensity 9000 Plus nebo i nový plochý displej s rozlišením FullHD+ a 120 Hz obnovovací frekvencí. Má jít o obrazovku typu E5 AMOLED z dílen společnosti Samsung. Tipaři dále odhadují, že telefon podporuje rychlé nabíjení s výkonem 120 W, NFC, IR blaster a optický snímač otisků prstů v displeji. Počítáme s tím, že výrobce už brzy některé z parametrů potvrdí.