Značka Honor letos získala velkou přízeň fanoušků vydáním telefonu Honor 70. Jeho majitelé si jej nemůžou vynachválit a do řady příznivců se rychle přidali i čeští fanoušci, protože se tento model prodává i na našem trhu. Ovšem nejen tento nový stroj zaujal. Nedávno se totiž rozrostla i řada X40 o jeden kousek a další, konkrétně model Honor X40 GT, je už také na cestě.

Co zatím o modelu Honor X40 GT víme

Značka Honor začala před nedávnem avizovat, že pracuje na modelu Honor X40 GT. Podle označení GT, které má telefon v názvu je zřejmé, že jde o stroj zaměřený na výkon. To také naznačil jeden z prvních teaserů, které výrobce už zveřejnil. Ovšem další upoutávky na sebe nenechaly dlouho čekat. Z jedné z nich jsme zjistili, jak je na tom chystaný GT model s designem a ta nejčerstvější právě potvrdila, že na uvedení dojde už tento čtvrtek, 13. října/októbra. K dispozici je navíc i reálná fotka telefonu.

Vzhledem k tomu, že podrobnějších informací o specifikacích modelu Honor X40 GT zatím moc není, podíváme se nejdřív na vzhled. Na první pohled je zřejmé, že se výrobce drží své zaběhlé designové linie s velkým kruhovým modulem hlavního fotoaparátu, který leží ve středu horní části zadního panelu. Záda jsou černá s výraznými zelenými designovými prvky. Najdeme je jako kruhové ohraničení fotoaparátu a také jako svislé pruhy táhnoucí se pod foto modulem přes celá záda. Ve středu modulu kamery jsou ve stejné barvě vyvedená písmen GT. Kamera jako taková je trojitá.

Kolem čelního panelu jsou úzké rámečky, brada je mírně širší. Ve středu horní části displeje je “díra” pro přední kameru a je pravděpodobné, že obrazovka je typu AMOLED. Jedna z upoutávek potvrdila také použití procesoru Snapdragon 888, což odkazuje na vyšší střední třídu. Na čínském Weibo jsou už také zveřejněné odkazy na některé z e-shopů, které budou telefon Honor X40 GT prodávat. Telefon je v této chvíli ve stavu předběžných objednávek, ale cenu výrobce tají. Každopádně do představení zbývá jen pár dnů, takže další podrobnosti na sebe nenechají dlouho čekat.