Čínské Vivo patří bezesporu už dlouhá léta k naprosté špičce v oboru a v poslední době vidíme i jejich expanzi třeba na náš trh. Jde to sice ztuha a pomalu, ale třeba se nám začne blýskat na lepší časy. Firma toho má v nabídce opravdu hodně a k nejzajímavějším kouskům patří určitě řada “X”. Ostatně špičkové Vivo X80 Pro oslnilo i v naší nedávné recenzi. Vývojářské cykly telefonů se ale zkracují a tak už pomalu klepe na dveře jeho nástupce s řadou Vivo X90.

A podle čínských zasvěcenců bychom se dokonce měli dočkat oficiálního představení řady Vivo X90 ještě do letošních Vánoc. Nahlas se totiž hovoří o prosincovém termínu, což jen zdůrazňuje zmíněnou neskutečnou rychlost vývoje. Vivo X80 se totiž představilo v Číně v dubnu letošního roku a na další globální trhy to pak trvalo dokonce ještě déle. Ale aspoň budou mít asijští zákazníci další parádní model pod stromeček. Protože k nám do Evropy novinka dorazí určitě až v průběhu příštího roku.

Pro tentokrát tři modely nové řady ?

Minulá generace zahrnovala dvojici modelů, ale tentokrát se možná dočkáme trojice hned od počátku. Základní Vivo X90 by tak mělo doplnit ještě Vivo X90 Pro a X90 Pro+. O výbavě se samozřejmě stále spekuluje, ale některé detaily už unikly do světa. Týkají se primárně nejvyššího modelu X90 Pro+, který prý bude spoléhat na Snapdragon 8 Gen 2. Případně s menší pravděpodobností na nejvyšší řadu čipsetů Mediateku. Kromě toho se prý dočkáme ještě nového ISP čipu Vivo V2 nebo LPDDR5x a UFS4.0 pamětí. Na úrovni bude jistě i fotoaparát, kde se mluví o 1″ hlavním senzoru nebo 64 Mpx telefoto s 5x optickým zoomem. A samozřejmě také AMOLED panelu nebo super rychlém 100W nabíjení.

Vivo X90

Oficiálního ale samozřejmě ještě není zdaleka nic. Tvůrci se ale údajně soustředí do konce právě pouze na vydání řady Vivo X90 a zbytek plánů bude posunut. Jako například představení řady Vivo S16 a další případné novinky. Tak uvidíme.