Po dlouhých měsících čekání jsme se konečně včera dočkali oficiální představovačky nové generace telefonů Pixel. Google s novou dvojicí opět nemíří až do úplného high-end segmentu, ale jejich telefony vypadají lépe a lépe s každou generací. Ta aktuální možná nepřináší zlomové revoluční změny, ale jde o výborné kousky za poměrně rozumné peníze. Tak se na vybavení a design novinkových Pixel 7 a Pixel 7 pojďme podívat podrobněji.

Design

Tvůrci i u nové generace telefonů ponechali typický “pás” na zádech telefonu, na kterém jsou pak senzory fotoaparátů. Pixely tak poznáte opravdu na první pohled. Jinak je design velmi podobný minulé řadě a zcela nové jsou tak jen barvy. Oba modely sdílí černou (Volcanic Black) a bílou (Snow), Pixel 7 Pro pak nabídne speciální šedo-zelenou (Hazel) a Pixel 7 zelenkavou (Lemongrass). Telefony mají méně zvýrazněné křivky hran a vizuálně tak vypadají i fous tenčí. I když stále s 8.9 mm, respektive 8.7 mm nejde o žádné anorektiky.

Pixel 7

Displej

Větší Pixel 7 Pro se může pochlubit 6.7-palcovým LTPO OLED panelem s QHD+ rozlišením (3120 x 1440 pixelů) a 120 Hz obnovovací frekvencí. Pixel 7 si pak musí vystačit “jen” se 6.3-palcovým OLED panelem s FullHD+ (2400 x 1080 pixelů) a 90 Hz. Společný je ale zvýšený jas, který dosahuje až 1000 nitů s HDR nebo 1400 nitů maxima. Stejně tak dostaneme podporu HDR nebo plně 24-bitovou hloubku barev. Displeje samozřejmě umí funkci Always-On a jsou kryté ochranným sklem Gorilla Glass Victus. Čtečka otisků prstů je pak vestavěná přímo v displeji.

Čipset a vybavení

Nová generace Pixelů je také premiérou nového čipsetu Tensor G2. Ten je pro oba modely společný  a jde 4 nm kousek s 2+2+4 cluster designem. Zahrnuje také TPU čip pro strojové učení nebo bezpečnostní koprocesor Titan M2. A nárůst výkonu by údajně oproti minulé generaci měl dosáhnout až 60 %. Liší se ale velikosti pamětí, kde Pixel 7 Pro dostane 12 GB LPDDR5 RAM a 128/256/512 GB UFS3.1 vnitřní paměti a Pixel 7 jen 8 GB LPDDR5 RAM a 128/256 GB UFS3.1. Konektivita je maximální možná a nechybí nic z moderních technologií. Potěší i stereo reproduktory, trojice mikrofonů s prostorovým nahráváním a hlavně odolná certifikace IP68. Telefony samozřejmě mají systém Android 13 a příslib pěti let aktualizací, včetně trojice generačních. Za zmínku pak stojí i vestavěná VPN zdarma.

 

Baterie a nabíjení

Kapacity baterií vypadají také velmi slušně s 4355 mAh u Pixel 7 a 5000 mAh u Pixel 7 Pro. Navíc tvůrci slibují i nové optimalizace a funkce šetření OLED displeje. Jen to nabíjení stále není nijak radikálně rychlé a 30W na dnešní dobu opravdu nijak neohromí. Na druhou stranu dostaneme alespoň 20W, respektive 23W bezdrátové nabíjení s oficiálním Pixel Stand stojánkem.

Pixel 7

Fotoaparáty

Výkon fotoaparátů je asi tím hlavním, co případné zájemce interesuje. Pixely totiž vždy fotily opravdu skvěle a nová generace to jen podtrhává. Základní Pixel 7 ale dostal do vínku v podstatě identickou foto-výbavu jako Pixel 6. Tedy 50 Mpx sensor doplněný o 12 Mpx ultra-wide, to vše s laserovým ostřením a optickou stabilizací. To Pixel 7 Pro vše vylepší o 48 Mpx další telefoto senzor s 5x optickým a 30x hybridním zoomem.  Oba pak mají 10.8 Mpx selfie ultra-wide kamerku. Budeme velmi zvědavi na výsledky testů, protože zejména Pro model bude prohánět absolutní high-end kousky.

Cena a dostupnost

Česká republika sice není oficiálně na seznamu státu, kde telefony půjdou přímo do prodeje, ale stejně jako loni je u nás určitě najdeme i u velkých prodejců. Evropské oficiální ceny začínají na 649 euro (základní verze) a 899 euro (Pixel 7 Pro). A koupit je budete moci už od 13. října. Tak jak se vám nové Pixely zamlouvají ?