Vůbec první chytré hodinky od Googlu mají opravdu pohnutou historii. Spekuluje se o nich opravdu už dlouhá léta a vývoj se opravdu protáhl na extrémně dlouhou dobu. Každopádně je dlouhé čekání u konce, protože se na včerejší představovačce staly Pixel Watch oficiálními. Kromě nových telefonů řady Pixel 7 tak americký gigant uvedl další trumfové eso. To se navíc má stát výkladní skříní pro novou generaci systému WearOS 3.5. Otázkou ale zůstává, zda si na přesyceném trhu v této kategorii najde své místo.

Google k tomu ale určitě má velmi dobré předpoklady, protože má za sebou sílu a know-how pohlceného Fitbitu. Pixel Watch tak disponují mnoha funkcemi a možnostmi, známými z minulosti právě z hodinek a náramků značky Fitbit. Stejně tak zákazník dostane hned 6 měsíců předplatného Fitbit Premium zdarma a 3 měsíce Youtube Premium. Drobné detaily, ale rozhodně potěší.

Pixel Watch jdou na trh s jednotnou velikostí 41mm ciferníku (aneb displeje), ale v balení máte dvě velikosti silikonového pásku na výběr. K dostání ale samozřejmě budou i další kožené nebo kovové pásky jako extra doplňky. Displej samotný je 1.2-palcový OLED s 320 PPI, jasem až 1000 nitů, Always-on funkcí a speciálním krycím sklem 3D Gorilla Glass. Displej je samozřejmě dotykový, ale na boku najdeme i ovládací kolečko. Tělo hodinek je kovové a samozřejmostí je i voděodolnost 5ATM. Velikostně nejde opravdu o žádného obra s váhou bez pásku jen 36 g a tloušťkou 12.3 mm.

Výkonem neoslní

O výkon se postará čipset Samsung Exynos 9110 doplněný o 2 GB RAM a 32 GB vnitřní paměti. Takže nejde o žádný nový Tensor, ale poměrně “vousatý” Exynos. Každopádně výkon nebude špatný a hodinky mají i koprocesor Cortex M33 pro úsporu energie. Samozřejmostí jsou i měřící ECG senzory, které patří k těm nejpřesnějším na trhu. Velmi potěší i přítomnost NFC čipu pro platby pomocí Google Pay. A nezapomnělo se ani na GPS čip. Na výběr je také mezi Wi-Fi verzí a dražší LTE variantou. Baterie s kapacitou 294 mAh zvládne až 24 hodin provozu, ale bohužel schází bezdrátové dobíjení.

Pixel Watch

Cenově se pak s Pixel Watch dostaneme na 379 euro za Wi-Fi verzi a 429 euro za LTE variantu. Na výběr bude i z několika barev těla samotných hodinek, zlaté šampaň, matné černé nebo leštěné stříbrné.