Značka Vivo nás letos ohromila telefony ze své produktové řady X80. Konkrétně jsou to modely X80 a X80 Pro a tipaři předpokládali, že k nim do party výrobce přidá i model X80 Pro Plus. Ten je ale údajně zrušen a Vivo rovnou přechází na telefony Vivo X90. Na síť už pomalu prosakují první informace o chystaných strojích a nedávno jsme se trochu podrobněji zaměřili na model X90 Pro.

Jak jsou na tom telefony Vivo X90 s bateriemi?

Dnes se opět podíváme na telefony Vivo X90 a to hlavně proto, že zájem tipařů o tyto stroje narůstá. Především se proslýchá, že zrušený model X80 Pro Plus nahradí vlajková loď v podobě modelu Vivo X90 Pro Plus. Samozřejmě nás výrobce neochudí ani o modely X90 a X90 Pro. O všech těchto telefonech navíc nám dobře známý tipař Digital Chat Station tvrdí, že dostanou vylepšené baterie. Respektive se navýší jejich kapacita.

Všechny tři telefony Vivo X90 mají podle tipaře dvoučlánkové akumulátory. Důvodem pro to je hlavně jejich rychlejší nabíjení a snížení rizika přehřátí. Tipař také uvádí kapacitu akumulátorů u jednotlivých modelů řady X90. Vypadá to tak, že standardní model X90 má baterii s celkovou kapacitou 4700 mAh, model Pro má 4870 mAh baterii a nejvyšší model Pro Plus prý bude čerpat energii z 5000 mAh baterie. Připomeňme, že modely Vivo X80 a X80 Pro mají 4500 mAh a 4700 mAh akumulátory.

Tipaři také odhadují, že Vivo vsadí u chystaných telefonů na různé procesory. Odhadují, že model Pro Plus dostane Snapdragon 8 Gen2. U modelů X90 a X90 Pro vsázejí na vlajkový procesor ze série Dimensity a nebo možná i Snapdragon 8+ Gen1. Opět můžeme prý čekat i skvělou foto výbavu s velkým 1 palcovým snímačem, případně i periskopovým senzorem. Neměl by chybět ani vlastní ISP čip druhé generace, Vivo V2. Ovšem v této chvíli jde jen o spekulace, i když Vivo prý bude jedním z prvních výrobců, kteří na trh uvedenou telefon s vlajkovým čipsetem Snapdragon 8 Gen2, který Qualcomm představí v listopadu/novembri.