Na konci minulého měsíce jsme se zmínili, že značka Realme připravuje po telefonech číslované řady 9 jejich nástupce. Konkrétně jsme se zaměřili na model Realme 10, protože jej výrobce už nyní posílá na stoly certifikačních úřadů. Telefon má za sebou certifikace NBTC, EEU a Indonesia Telecom a je zalistovaný i v databázi IECEE. Podle tipařů se ale nemáme těšit na brzké uvedení tohoto stroje. S nejvyšší pravděpodobností na něj dojde až na začátku příštího roku.

Co prozradila o modelu Realme 10 certifikace FCC

Certifikace FCC naznačuje, že se telefon Realme 10 dostane i na globální trhy. Ovšem jak už to v případě mnoha certifikací bývá, z výpisu zjistíme informace jen o některých specifikacích. V tomto konkrétním případě o baterii, výkonu nabíjení a konektivitě. Telefon prošel certifikací s kódovým označením RMX3630 a certifikovaný byl s nabíječkou s označením VCB3HDUH.

Certifikace potvrdila, že model Realme 10 má baterii s kapacitou 5000 mAh a nabíječka podporuje rychlé nabíjení s výkonem 33 W. Výpis dále ukazuje, že telefon běží na nadstavbě Realme UI 3.0 a nabízí podporu dvoupásmové Wi-Fi 2,4 GHz a 5 GHz. Co se sítí týče, tak zde najdeme jen podporu 4G. Je ale pravděpodobné, že Realme připraví i model s podporou 5G sítí a pozměněnými parametry.

Součástí certifikačního výpisu je i nákres zadního panelu modelu Realme 10. Ten ukazuje, že hlavní fotoaparát tvoří dva kruhy a v každém z nich je jeden snímač. Napravo od horního kruhu leží LED blesk. Ale vraťme se ještě na chvíli k podpoře 4G sítí, se kterou úzce souvisí i použitý procesor. Tím může být podle testů Geekbench čipset Helio G99 s GPU Mali-G57. Telefon prošel testy s 8 GB operační paměti. Tipaři ale odhadují, že na trh půjdou i verze se 4 GB a 6 GB RAM. Interní úložiště může mít varianty s 64 GB a 128 GB. Zatím to tedy podle parametrů vypadá, že Realme 10 je telefon nižší střední třídy s cenou kolem 200 dolarů.